İlana göre, İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı kadrosuna sınavla personel alınacak. Adayların KPSS’den en az 70 puan almış olmaları gerekiyor. Başvuru yapan adaylara 06-10 Şubat 2023 tarihleri arasında Ankara’da giriş (sözlü) sınavı yapılacak.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvurular; www.turkiye.gov.tr üzerinden e-Devlet şifresi ile yapılacak. Başvurular; 26-30 Aralık 2022 tarihleri arasında Bakanlığın www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesindeki “Duyurular” bölümünde yayımlanacak olan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığıyla e-Devlet üzerinden elektronik ortamda alınacak.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI ŞARTLARI!

Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda giriş (sözlü) sınavına başvuru şartları şu şekilde belirtildi:

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımak,

2- En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak,


3- Giriş (sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01/01/1988 tarihinden sonra doğanlar),

İletişim Başkanı Altun'dan dezenformasyon uyarısı geldi! İletişim Başkanı Altun'dan dezenformasyon uyarısı geldi!

4- Görev yapılmasına engel bir halin olmadığına dair yazılı beyanda bulunmuş olmak,

5- Sınavın yapılacağı dönemde son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP(23)” puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla ilan edilen kadro sayısının en fazla dört katı aday arasına girmek (sıralamaya giren son aday ile aynı puana sahip diğer adaylar da Giriş (sözlü) sınavına alınır).