Ayhan Bora Kaplan'ın Yeğeni Dahil 3 Kişi Tutuklandı Ayhan Bora Kaplan'ın Yeğeni Dahil 3 Kişi Tutuklandı

 İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye-İran sınır hattında gerçekleştirilen Sınır Güvenlik Toplantısı'na katıldı ve göç konusunda kararlı olduklarını vurgulayarak "En ufak bir göç akınının gelmesini istemiyoruz" dedi.

Bakan Yerlikaya, Gürbulak Sınır Kapısı'nda düzenlenen toplantı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bakan, terörle mücadele başta olmak üzere düzensiz göç, kaçakçılık, organize suç yapıları ve diğer suç türleriyle kararlı bir şekilde mücadele ettiklerini ifade etti.

Yerlikaya, şunları söyledi: "Bakanlık olarak başta terörle mücadele olmak üzere düzensiz göç, kaçakçılık, organize suç yapıları ve diğer suç türleri ile de son derece kararlı bir şekilde durmaksızın gayret gösteriyoruz. Burada özellikle İran hududunda çok büyük bir gayret var. Gece gündüz demeden büyük bir gayret var. Biz Göç İdaresi Sınır Yönetimi Başkanlığı sınır yönetimi müdürlüğümüzle Savunma Bakanlığımızın fiziki güvenlik sistemlerini hazırlamak için işbirliği içindeyiz. Bu duvarın karşı tarafından en ufak bir göç akınının gelmesini istemiyoruz."

Bakan Yerlikaya, ayrıca illerde huzur ve güvenlik toplantıları yapıldığını ve sınır güvenlik sistemlerini incelemek üzere Ağrı'ya geldiklerini belirtti. Bu ziyaretin ardından, bir eylem planı çerçevesinde yapılması gerekenlerin belirleneceğini ve hayata geçirileceğini de ekledi.