6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.7 ve Elbistan merkezli 7.6'lık büyük iki depremin ardından Diyarbakır'da ağır hasar alan Diyar Galeria İş Merkezi'nin yıkımı başlatılmıştı.

Diyar Galeria İş Merkezi'nde birkaç gündür sosyal medyada hala içinde evcil hayvanların olduğuna yönelik paylaşımlarda bulunuluyordu.

İstanbul, Ankara, İzmir, sahur ve iftar vakti kaçta? Diyanet sahur ve imsak vakitleri... İstanbul, Ankara, İzmir, sahur ve iftar vakti kaçta? Diyanet sahur ve imsak vakitleri...

Sosyal medyada ünlüler, hayvanlar hakları savunucuları ve dernekleri Diyar Galeria İş Merkezi'nin yıkım çalışmasının ertelenmesini ve arama-kurtarma çalışmalarının başlatılması gerektiğini savunuyorlardı.

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde bulunan Diyar Galeria İş Merkezi'nde arama-kurtarma çalışmaları bittikten sonra yıkım çalışması başlatılmıştı.

Diyar Galeria İş Merkezi'nde başlayan yıkış çalışması sırasında, bir daireden kedi sesi geldiği fark edildi.

Diyar Galeria İş Merkezi'nden gelen kedi sesi sonrası yıkım çalışması şimdilik durduruldu.  

Diyarbakır Valiliğinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada yıkımın durdurulduğu açıklandı.

Tweette: "GALERİA Sitesinde devam eden yıkım çalışmaları, içeride bir kedinin olduğunun tespit edilmesi üzerine durdurulmuştur. " dendi.

Diyarbakır Valiliğinin resmi sitesindeki duyurusunda: 

"Depremden etkilenen GALERİA Sitesinde devam eden yıkım çalışmaları, içeride bir kedinin olduğunun tespit edilmesi üzerine durdurulmuştur. 

AFAD ve İtfaiye ekipleri kedinin kurtarılması için kontrollü bir şekilde çalışma başlatmıştır. 

Kurtarma çalışmalarının tamamlanmasının ardından GALERİA Sitesi yıkım çalışmaları devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."  dendi.

AFAD ve itfaiyenin Diyar Galeria İş Merkezi'nde başlatacağı arama-kurtarma çalışmasının sonlandırılmasından sonra iş merkezinin yıkımına devam edilecek.