Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan yeni kabinede, MİT Başkanı Hakan Fidan'ın Dışişleri Bakanlığı'na getirilmesi sonrası gözler, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a çevrildi. Kalın'ın MİT Başkanı olarak atanacağı iddiaları giderek güçlenirken, sosyal medya hesabından yaptığı profil fotoğrafı değişikliği de dikkatleri üzerine çekti.

Mülakatların kaldırılmasına dair grup önerisi AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi Mülakatların kaldırılmasına dair grup önerisi AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mazbatasını alıp yemin ettikten sonra Çankaya Köşkü'nde yeni kabine üyelerini açıkladı. Kabinede birçok değişiklik yaşanırken, görevine devam eden isimler arasında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yer aldı. Öte yandan, MİT Başkanı Hakan Fidan da kabinede Dışişleri Bakanı olarak görevlendirildi.

Bu gelişme sonrasında gözler, MİT'in yeni başkanı olacak isimlere çevrildi. Kulislerde dolaşan iddialara göre, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın bu önemli göreve getirilecek isimler arasında en güçlü aday olarak gösteriliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni kabine duyurusunda MİT Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sözcüsü'nü açıklamaması, İbrahim Kalın'ın MİT Başkanlığına atanacağı iddialarını güçlendirdi.

İbrahim Kalın'ın profil fotoğrafı değişikliği ise sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Twitter hesabında koyu tonların hakim olduğu karanlık bir fotoğrafı profil fotoğrafı olarak paylaşan Kalın, bu hareketiyle MİT Başkanı olacağı iddialarını daha da güçlendirdi.

Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, İbrahim Kalın'ın MİT Başkanı olarak atanacağına dair spekülasyonlar gün geçtikçe artıyor. Kamuoyu, görev değişikliğiyle ilgili resmi bir duyurunun beklenirken, İbrahim Kalın'ın profil fotoğrafı değişikliği, bu iddiaların daha da somutlaşmasına neden oldu.