İstanbul'da öğle saatlerinde sağanak yağmur geçişleri bekleniyor. İBB'den yapılan uyarıda sıcaklıkların da düşeceği ifade edildi.

Kırgızistan Eğitim ve Bilim Bakanı Beyşenaliyev rüşvet alırken suçüstü yakalandı Kırgızistan Eğitim ve Bilim Bakanı Beyşenaliyev rüşvet alırken suçüstü yakalandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kentte etkili olması beklenen sağanak yağmur için uyarıda bulundu. Öğle saatlerindeki ani yağışa dikkat edilmesi gerektiği belirtilen uyarıda, “Öğle saatlerinden itibaren (14.00) Silivri, Çatalca ve Arnavutköy gibi batı ilçelerden başlayarak il genelinde gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor” denildi.

Yağışlarla birlikte hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin edilirken, pazar gününe kadar 22 derece civarına gerileyeceği öngörüldü.

Kentte hava sıcaklıklarının 13 Haziran’a kadar mevsim normalleri civarı ile 2-4 derece altında, 17-24 Haziran tarihleri arasında mevsim normalleri civarı ile 1-3 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.