İmamoğlu, tüm Cumhuriyet Halk Partililerin adayının Kılıçdaroğlu, olduğunu ancak günün sonunda kararı verecek olanın da Altılı Masa olduğunu söyledi. Bir de Altılı Masa'dan çıkacak kararın en önde koşan en çalışkan neferinin kendisi olduğunu belirtti.

Depremde bilanço ağırlaşıyor: 1762 can kaybı Depremde bilanço ağırlaşıyor: 1762 can kaybı

 “Bütün CHP'lilerin adayı Kemal Kılıçdaroğlu'dur” ifadelerini kullanarak devamında “Ama günün sonunda kararı verecek olan Altılı Masa'dır”

''Meclis'te çıkan her bakan düşman ilan ediyor. Özgür Özel güzel bir şey söyledi TOGG’la ilgili. 'Siz TOGG’u bu milletin neredeyse yüzde 60’ını karşına alarak milli ve yerli ilan etme çabasını nasıl gösterirsiniz ya. Bir ürün hepimizindir yapmayın yanlış yapıyorsunuz' dedi. O kadar güzel bir tarif yaptı ki. Çıkan her bakan aynı dili kullanıyor. Çıkan bakan troll'ün önde gideni sanki. Bunlardan kurtulmak için kazanmak zorundayız. Ben diyorum ki Allahıma şükürler olsun sağlıklıyım inançlıyım ve kararlıyım ki bu omuzlar her yükü taşır. Onun için Altılı Masa'dan çıkacak kararın en önde koşan en çalışkan neferi ben oluyorum. Memleketi ayağa kaldıracak iddia bu olmalı.''

Ayrıca İmamoğlu, ortaya çıkan 6 yaşındaki kız çocuğuna istismar olayı ile ilgili de tepkisini dile getirdi. 

“İlk dini eğitimimi Kuran kursunda aldım. Trabzon'da. İyi bir eğitim aldım örneğin. Rahmetli dedem de iyi eğitim verdiği için gıdasına, şusuna busuna destek olurdu. 5-6 yaşında başladık gitmeye. Bu işin kuralları var. Dini eğitim veren kurumların olması kadar doğal bir şey olamaz. Yasak diye bir şey olamaz. Bunun kuralları, kaideleri, sahaları ve burada başka bir şey, yapılanma... Devlet içinde yapılanmanın FETÖ'yü doğurduğunu bilmiyor muyuz" 

''Bazı binaları ellerinden aldık. Bakanlığın el koyduğu dosyalar arasında bu tür kuruluşlar da var. Geçenlerde altı binayla ilgili, KİPTAŞ döneminde, soruşturmasını başlattığımız, tespitlerimiz oldu. Kolay değil. KİPTAŞ bir bina yapıyor. Size tahsis ediyor. X tarikat, Y vakıf. İsim isim sıralamayayım. Bu vakıflara ne için veriyorsun 49 yıllığına. Sorgusuz sualsiz. Rapora giren rakamı söyleyeyim. 2 milyon lira. Kira alınması gereken yapılardan alınan kira 100 bin civarında. Acaba buna namzet başka kurumlar var mı? Oraya hali vakti yerinde hiçbir aile çocuğunu yollamaz. Oraya ne yazık ki belli imkanlar sunamadığımız çocuklarımız gidiyor. Buraların denetlenmesi ve buralarda yapılan eğitimlerle ilgili, müfredatları ne? Bunlar denetlenmeli.''