09.05.2020, 21:38

HÜKÜMET KARŞITI MUHAFAZAKARLAR

HÜKÜMET KARŞITI MUHAFAZAKARLAR!
Sosyal medyada hükümeti en çok kim eleştiriyor? Hükümete oy verenler. 
Peki siz herhangi bir muhalifin kendi partisini eleştirip yerden yere vurduğuna şahit oldunuz mu? Olamazsınız. 
Eleştiri haktır, eyvallah! 
Yanlışa dur denir, eksiklikler gösterilir, verilen oyun hakkı istenir! 
Siz şunları vaad etmiştiniz niye yapmıyorsunuz denir. 
Hepsine eyvallah!
Ama durun bir dakika... 
Bu eleştirenlere sorsak, desek ki, hükümet neyi vaat etti de yapmadı? Cevap verebilirler mi? Sanmıyorum... 
Adalet ve eğitimde istenilen başarıyı yakalayamadı deseler bu başarının niye gerçekleşmediğinin bilincinde değiller. 
Yaklaşık yüz yıldır adalet sistemi de eğitim sistemi de kimin dümen suyunda bunun bilinmesi gerekir! 
18 yıldır bir yandan hiçbir şeyi beğenmeyen muhalefet, bir yandan herhangi bir konum elde edemeyen hükümet yanlısı gayri memnunlar bir yandan da yapılan iyi işleri görmeyip sadece yanlışlara odaklanan, resmin tamamına değil bir kısmına bakan bakarkörler yüzünden ne adalet ne eğitim sistemine neşter vurulamıyor maalesef! 
Kendi içinden çıkan vekillere, bürokratlara ya da teşkilat yöneticilerine kibir abidesi diyenlerin birkaç bilgi kırıntısıyla herkese ne kadar üstten baktıklarını görüyoruz. 
Oturduğu koltuk babasının malıymış gibi davranan ve orada ömürlük kalacakmış gibi herkese yukarıdan bakan tiplerin kendilerinden yukarıda olanlara kibirli demesi içler acısı bir durum. 
Kendisine torpil yapılmadı diye hükümetin yaptığı torpilden şikayetçi olanları da gördük. 
Ona koltuk veriliyor, buna koltuk veriliyor ben onlardan kötü müyüm niye bana koltuk verilmiyor diyemeyip de atanan herkesin liyakatsiz olduğundan rahatsız olanları görüyoruz. 
Tüm bu karakterden övgü alacağını bilen ''fikir adamlarının'' da reyting kaygısı ile hükümete vurmaya çalıştıklarını müşahede ediyoruz. 
Kendisini Hz. Ömer'in tebası zanneden herkes kılıç savurmaya başlıyor. 
Türkiye sanki Kur'an-ı Kerim kurallarına göre yönetiliyormuş gibi başımızda da o kuralları uygulayan bir yönetici varmış gibi davranmak başlı başına abesle iştigal değil midir? 
Başımızdaki insanın yönettiği ülkede hâlâ İngilizler'in dayattığı şeyler var! 
Sonra deniyor ki, onları değiştirsin diye oy verdik! 
İyi, tamam, güzel de... 
En küçük yanlışta bile yan çizersen sen, kime güvenip değiştirecek dayatılanları?
Sen önce liderinin arkasında dağ gibi dur bakalım, badirelerin hepsinin tek hamleyle aşılamayacağını bir gör bakalım, at gözlüğünü bir kenara at bakalım... 
Türkiye'yi tam bağımsız zanneden insanlar yüzünden hükümet istediği manevrayı yapamıyor! Yalan mı? 
Margaret Thatcher başbakanlığı döneminde ekonomik zorluk yaşayan İngiltere BBC'nin tüm yurt dışı faaliyetlerine son vermiş sadece Türkçe BBC yayınına son vermemişti, niye acaba? Bir düşün!
''Bir saatlik tefekkür bin yıllık nafile ibadetten daha hayırlıdır!''
Not: Kimse kızmasın ben de eleştiri hakkımı kullanıyorum!

Mustafa Süs

Yorumlar (12)
muhafazakar 5 ay önce
Faizi mi degistirdi, zina mı yasaklandı, torpil mi bitti(kpss bile kaldiriliyor yada yanindan dolasilarak 100 binlerce kisi torpilli işe aliniyor), Gelir seviyemiz mi yükseldi.
Ne oldu zengin mütahitler oluştu, bunlar devleti uzin sureli para akisina bagladilar(yollar, kopruler), parali olmayan bir hava kaldı. Özellikle istanbul berbat oldu. yapılasma ile heryer beton yığıni. askeri sanayi hariç kaç yeni fabrika acildi. insaatla buyumeye calisildi, koylu kente göc ettirilerek tarim ve hayvancilik bitme noktasina getirildi. Ekonominin en kotu oldugu yillarda bile pazaradan 2 -3 kilo sebze alabilirken simdi neredeyse taneyle alacagiz. simit hesabi yaparak asgari ucreti kiyaslasan bunlari soylemezsin. Bunları söylemene kızmadım ancak muhafazakarlığımızı başlık yaparak(Bir nevi dini bakış açımızi) bizleri eleştirmeniz. Bu kadar sizin tabirinizle at gözlüğü ile bakmayin. Biraz geriye gelip olayları uzaktan izleyin. Birilerinin iktidarını sürdürecek diye herşeye eyvAllah diyecek halimiz yok.
KIZMA ELEŞTIRI HAKKIMI KULLANDIM
ulvi 5 ay önce
yıllardır süregelen başörtüsü sorunu çözüldü ımf ye borç ödendi pkk nın beli kırıldı ulke yol hastane ve okullarla donatıldı senin gibi hainler ve siyasi uzantıları kendi yapamadıklarını karalamaktan başka çareyol bulamasada ülke sizin bıraktığınızdan 3 kat daha zenginleşti.
Süs bi süsss 5 ay önce
Senin gibi troll olmak ne kadar kötü. Camiayı kirleten muhterisler
Tlp 5 ay önce
Senin gibi düşünmekten bir müslüman olarak Allah sığınırım. Inan çığır açmışsın.
???? 5 ay önce
''...hükümetin yaptığı torpilden şikayetçi olanları da gördük. '' diyor ,bakar mısınız? Yani hükümetin torpil yaptığını kabul ediyor ve bunu ahlaki bulmamızı isteyip suçu biz karşı koyanlara atıyor.Sanki torpil yapmak ahlaki ve dini uygunluğu olan bir şeymiş gibi. Bu ve gibiler şaşırmış. biz böyle değildik.
Dogru soze ne hacet 5 ay önce
Bakar kör varsa oda sensin. Muhafazakar biri olarak adaletin bu hale gelmeainin sebebide, egitimci olarak egitimin tamamen ömer dincerle çökmesinin sebebi de bu yönetimdir. Son yillarda eski yonetimlerin acziyetine sahip olup 50-60 yıl onceki hukumwtleri elwstirmektedirler. Zenginlikleri artarken halkin gelisen turkiyeden pay almadigini, ekonominin en iyi durumda dedikleri gunlerde calisana enflasyon zammini reva gormuslerdir. 2000 yilinda aldigim maasin kiraya orani %28 iken bugun yine hesqpladigimda yine ayni orana ulasmaktasir. Istanbul yaşanamayacak derecede pahalanmistir. Eskiden emekli maasi ile ev alinabililirken bugun yarisini bile karsilamamaktadir. Bu mudur. Kendilerine %25 zam yaparken millete %4lerden baslayan zamlar reva gorulmektedir. sarimsak kilosu 50 tlnin ustundedir. Hukumeti elwstirmeyecegizde kimi elwstitecwgiz. Adalete gelince Allah adalete muhtaç etmesin. Partiler bile adalette adalet bulamadigi icin birilerini kendileri dövdürerek sozde adalet sağlamaktadir. Evet saglikta guzel gelismeler olmustur. Ancak son yillarda bir safra kesesi ameliyati icin 1 yil gun verilmektesir. Bu mudur iyi yonetim. Iktidardakiler luks yasamlarindan ödün vermezken bizden kaanatkar olmamizi beklemektedirler.
Hicham el Guerrouj 5 ay önce
Sahurda hurma şurubunu fazla kaçırmışsınız herhalde galiba sanırsam!
Hicham el Guerrouj 5 ay önce
'Teba' değil tebaa, 'müşahede' değil müşahade...
Siz önce doğru düzgün yazmayı öğrenin!
Hicham el Guerrouj 5 ay önce
Sayin yazardan yine bir 'dıj gücler' mavalı...
İftara da az kaldı, yerseniz...
Hakkı Şahin 5 ay önce
Hala liderinin arkasında dur diyor. Bu millet kimin arkasında bu kadar durdu. Eleştiriden bu kadar korkar ve eleştirenlere saldırırsanız ülkeye ve savunduklarınıza kötülük edersiniz. Ülkeye kötülük ediyorsunuz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49