İsveçli moda markası H&M, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesinin ardından tüm operasyonlarını durdurma kararı aldığını açıkladı.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali etmesinin ardından İsveçli moda perakendecisi H&M, mart ayında Rusya'daki tüm satışlarını durdurmuştu. Firma yaptığı açıklamada, Rusya'daki tüm operasyonlarını durdurma kararı verdi.

Reuters'ın haberine göre; H&M Group CEO'su Helena Helmersson yaptığı açıklamada, "Dikkatli bir değerlendirmeden sonra, mevcut durum göz önüne alındığında Rusya'daki işimize devam etmenin imkansız olduğunu görüyoruz" dedi.

Şiddetli Yağış Bekleniyor! Hangi Şehirlerde Şiddetli Yağış Bekleniyor? Şiddetli Yağış Bekleniyor! Hangi Şehirlerde Şiddetli Yağış Bekleniyor?

Helena Helmersson, "Bunun meslektaşlarımız üzerinde yaratacağı etkiden dolayı derinden üzgünüz ve tüm sıkı çalışmaları ve özverileri için çok minnettarız" diye ekledi.


Helmerson, Rusya'da yaklaşık 6.000 çalışanı bulunan ve 2009'dan beri ülkede faaliyet gösteren H&M, çıkış sürecinin bir parçası olarak Rusya'daki mağazalarını "kalan envanteri satmak amacıyla sınırlı bir süre için" yeniden açacağını söyledi.

Bu kararın şirkete yaklaşık olarak 192 milyon dolara mal olması bekleniyor. Ancak net sayı, 2022'nin üçüncü çeyreğine ilişkin sonuçlara tek seferlik maliyetler olarak dahil edilecek.