Öğretmenler için yeni 5 sınav görevi, başvuru ne zaman? Ücretleri ne kadar? Öğretmenler için yeni 5 sınav görevi, başvuru ne zaman? Ücretleri ne kadar?

Türkiye’de yaşanan ve büyük yıkıma neden olan depremin ardından arama kurtarma faaliyetleri ve yardım çalışmaları devam ediyor.
Bölgede ki yıkımı ve enkaz altındaki eşyaları fırsata çevirmek isteyen bazı hırsız ve yağmacılar için tutuklama ve gözaltı kararı çıktı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın açıklamaları şöyle oldu,

"Depremlerde yıkılan binalarla ilgili sorumluluğu olduğu gerekçesiyle 134 şüpheli hakkında işlem yapıldı, 3'ü tutuklandı."
Deprem bölgesindeki yağma ve hırsızlık olayları) 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ:
“75 ayrı olayda 64 şüpheli hakkında işlem yapıldı. Bunlardan 57 şüpheli tutuklandı." “DNA kimliklendirme raporu verme çalışmaları cenazeden alınan örneklerin vasfına göre minimum 5 saat ile maksimum 3 gün içinde tamamlanmaktadır.  İki haftada bunlar yapılamıyormuş gibi değerlendirmeler yapılıyor, tamamı gerçek dışıdır.” "Hem Adalet Bakanlığına bağlı birimlerde, ilgili birimlerde çalışırken depremde vefat eden kardeşlerimize hem de bütün deprem bölgelerinde vefat eden her bir insanımıza tekrar Rabb'imden rahmet diliyorum." "OHAL ilan edilen 10 ilde, tutukluluğun değerlendirilmesi, acil işler, otopsi işlemleri, zamanaşımı yakın işler, yürütmenin durdurulması istemleri ile ivedi iş ve işlemler haricindeki duruşma, müzakere ve keşifler 6 Nisan 2023'e kadar ertelendi." Dedi.