Dolar kurundaki dalgalanmalar nedeniyle pek çok şeyin zamlandığı bir dönemde, öğrenciler için KYK bursu ve kredi ödemeleri bir tür ilaç gibi geliyor. Mart ayı ödemeleri için günlerdir arama motorlarında "KYK bursu ne zaman yatar?", "KYK kredi ödemesi mart ayı yapıldı mı?" gibi soruların cevapları araştırılıyordu. Ancak, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu'nun yaptığı açıklama ile meraklar sona erdi. Bakan Kasapoğlu, gençlere yönelik yaptığı konuşmada GSB burs öğrenim kredisi ödemelerinin Mart ayı için yatırılmaya başlandığını duyurdu. Ayrıca, "Her koşulda Gençlik ve Spor Bakanlığı yanınızda olacak" sözleriyle öğrencilere desteğin devam edeceğini belirtti. Kasapoğlu,  öğrencilerin hesaplarını kontrol etmeleri gerektiğini de ayrıca hatırlattı.

ÖDEMELER NEYE GÖRE YAPILIYOR?

Ödemeler, kredi ödemeleri ve KYK ödemeleri için belirtilen TC kimlik numarasının en son rakamına bakılarak hesaplara para yatırılarak yapılıyor. TC numarasının son rakamı belirtilen tarihlerde yatırılan paraları çekebilen öğrenciler, öğrencilere özel katkı kredisi ve kredi alan öğrencilerin alacağı paraların TC numarasının son hanesine göre verildiği açıklandı. Öğrenim süresinin bitimi ile öğrenciler iki yıl sonradan kredi ödemelerini yapabilecekler.

İnce: "Fransa’da Macron nasıl her iki bloku yırtıp attıysa, biz de Türkiye’de bir devrim yapacağız." İnce: "Fransa’da Macron nasıl her iki bloku yırtıp attıysa, biz de Türkiye’de bir devrim yapacağız."