Tedaviye alınan polis memurlarının hayati tehlikesi bulunmuyor- Şüphelilerin bir akaryakıt istasyonundaki gasp girişimi güvenlik kameralarınca kaydedildi

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde polisin "dur" ihtarına uymayan otomobildeki 2 şüpheli, tabancayla 2 polisi yaraladı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Cüdeyde Mahallesi'nde şüphe üzerine bir otomobili durdurmak istedi. Polisin "dur" ihtarına uymayan otomobilden ateş açılması sonucu 2 polis memurunu yaralandı.

Farklı bir otomobille kaçan 2 şüpheli, daha sonra bir akaryakıt istasyonuna maske ve tabancayla girerek gasp girişiminde bulundu.

Haber verilmesi üzerine olay yerine yönlendirilen 112 Acil Sağlık ekipleri, hayati tehlikesi bulunmayan yaralı 2 polisi Reyhanlı Devlet Hastanesine kaldırdı.


Şüphelilerin olay yerinde terk ettiği araçta 2 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Güvenlik güçlerinin takibi sonucu şüphelilerden M.F. Kırıkhan ilçesinde gözaltına alındı. Diğer şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürdürülüyor.

M.F'nin silahla yağma, hırsızlık, uyuşturucu kullanmak gibi 12 ayrı suçtan 2 yıl 10 ay hapis cezası bulunduğu öğrenildi.

Milli güdümlü mermi Atmaca ilk kez mobil güdümlü mermi sistemiyle test edildi Milli güdümlü mermi Atmaca ilk kez mobil güdümlü mermi sistemiyle test edildi

Öte yandan gasp girişimi, akaryakıt istasyonunun güvenlik kameralarınca kaydedildi.