6 Şubat tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli iki yıkıcı depremin ardından birçok şehir harabeye döndü. Depremin ardından bölgedeki yaraların sarılabilmesi için pek çok sayıda yardım deprem bölgelerine gönderildi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 16 Şubat tarihinde Twitter hesabından Afrika Prensi'ni ağırladıklarını, kendisini yanlarında görmenin umut verdiğini şu fotoğrafla paylaştı:

Sigara içenler üzülecek! Sigara fiyatlarına 5 TL ile 10 TL arasında zam geliyor… Sigara içenler üzülecek! Sigara fiyatlarına 5 TL ile 10 TL arasında zam geliyor…

Ancak söz konusu paylaşımın ardından gerçeğin çok farklı olduğu hemen anlaşıldı. Kendisini Lütfü Savaş'a Afrika Prensi olarak tanıtan kişinin gerçek isminin Nana Kwame Bediako olduğu, Gana'da gece kulübü işletmeciliği yapan bir vatandaş olduğu ortaya çıktı. Gana'lı iş adamının giydiği üniforma da sahte çıktı.

Başkan Lütfü Savaş'ın paylaşımı sosyal medyanın gündemine oturdu. Sosyal medya kullanıcıları tarafından yapılan bazı yorumlar ise şu şekilde: