2. Ordu Komutanlığı’na bağlı tüm komando tugayları deprem bölgelerine gönderildi 2. Ordu Komutanlığı’na bağlı tüm komando tugayları deprem bölgelerine gönderildi

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, çalışanlara müjde vererek en düşük maaşı 12 bin TL olarak belirlediklerini duyurdu.
Vidinlioğlu açıklamasında:
“Daha öncesinden bizlerin vermiş olduğu bir söz vardı, bugün bu sözümüzü yerimize getirmenin sevincini yaşıyoruz. Belediyemizde en düşük maaşı 12 bin Türk lirası olarak belirledik. Belediyemizde çalışan kadrolu ve şirket işçilerine verdiğimiz ücret zam oranları enflasyonun altında kaldığından ücretlerine 1 Ocak’tan itibaren asgari ücrete gelen artışı da göz önünde bulundurarak iyileştirme yapıyoruz. Kadrolu ve şirket personellerimizin yemek ücretlerini de 1 Ocak’tan itibaren günlük net 55 Türk lirası olarak düzenliyoruz. Toplam artışları göz önüne aldığımızda Kastamonu Belediyesi olarak çalışanlarımıza en düşük 12 bin Türk lirası maaş vereceğiz. Bununla birlikte belediyemizde sözleşmeli personelin net ücretlerinde 2 bin 550 Türk lirası artış yapıyoruz. Bu artışlarla işçilerimizin ücretlerinde yüzde 30, sözleşmeli personelimizin ücretlerinde ise ek ödemelerde dahil yüzde 30 ile 34’lük bir oranda artışı sağlamış oluyoruz. Tüm çalışanlarımıza hayırlı olsun” dedi.