Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın başlattığı Aile Destek programı, dar gelirli ailelere ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara büyük bir kolaylık sağlıyor. Bu programa başvuran aileler, her ay düzenli olarak 1.250 TL yardım alabiliyorlar. PTT aracılığıyla gerçekleştirilen ödemeler, 12 ay boyunca sürüyor ve özellikle maddi açıdan zor günler geçiren aileler için büyük bir rahatlık sağlıyor.

Togg'un çekiliş saati belli oldu! İşte canlı yayınlanacağı platform Togg'un çekiliş saati belli oldu! İşte canlı yayınlanacağı platform

Aile Destek programı, sadece ihtiyaç sahiplerine değil, belirli bir ücretin altında gelire sahip olan vatandaşlara da sunuluyor. Başvuru işlemleri, e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor ve başvuru yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli kriter gelir kriteri oluyor.

Aile Bakanlığı tarafından sunulan destek miktarı, kişinin aylık gelir durumuna göre farklılık gösteriyor. Gelir durumuna göre 4 farklı ödeme türü belirlenmiş durumda. En düşük gelir grubunda yer alan ve 450 TL ve altında aylık geliri olan kişilere 1.250 TL, en yüksek gelir grubunda yer alan 1372,30 TL ─ 2835,60 TL arasında olan kişilere ise 850 TL ödeme yapılıyor. Bu ödemeler ise program kapsamında 12 ay boyunca düzenli olarak hesaplara yatırılıyor.

Başvurusu onaylanan vatandaşlar, T.C kimlik kartlarıyla birlikte PTT'ye giderek yardım ödemelerini alabiliyorlar. Aile Destek programı kapsamında ailelerin ihtiyaçlarını karşılamalarında ve maddi açıdan zor günlerinde rahat bir nefes almaları amaçlanıyor.