AHBAP Derneği'nin kurucusu Haluk Levent, gırtlak kanserine yakalandıktan sonra sesini kaybeden Tüdanya için yardım kampanyası başlattı. Levent, sanatçının son halini paylaşarak sevenlerinden yardım talebinde bulundu.

WhatsApp'ta Bir Devir Sona Eriyor WhatsApp'ta Bir Devir Sona Eriyor

Bir döneme damga vuran sanatçı Tüdanya gırtlak kanserine yakalandı. Geçtiğimiz Şubat ayında sesini kaybederek maddi ve manevi zorluk yaşayan Tüdanya'nın yardımına koşan Ahbap Derneği'nin kurucusu Haluk Levent yardım kampanyası başlattı.

YARDIM ÇAĞRISINDA BULUNDU
Valilik onaylı bir yardım kampanyası başlatan Levent, Twitter hesabından Tüdanya'nın son halini paylaşarak "Tüdanya, eski ses sanatçımız. En güzel zamanlarında gırtlak kanseri oldu. Sesini kaybetti, konuşamıyor. Evi oturulmaz halde ve borç içinde. Elinizden ne geliyorsa artık" dedi.

KASEDİ 650 BİNLİK SATIŞA ULAŞMIŞTI
Şarkıcılık kariyerinin ilk yıllarında Türk Sanat Müziği söyleyen Tüdanya, 1983'te ilk kaseti 'Sıra Dağlar' ile 650 binlik satış rakamına ulaşmıştı. Ardından gelen 'Azap' daha başarısız olsa da 1986'da üçüncü albümü olan 'Seni Sevmeyen Ölsün' ise korsanlar hariç iki milyon satmıştı.