ZİYA SELÇUK’A FALSO FLAG (SAHTE BAYRAK) OPERASYONU!

Son birkaç gündür, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 3 yıl önce rehber öğretmenlere hizmet içi eğitim programı kapsamında hazırlanan ’Psikososyal Önleyici Destek Programı’ kitabında yer alan görsellere ilişkin haberler gündemden düşmüyor.

GÜNCEL 27.01.2020, 19:57 27.01.2020, 21:14
ZİYA SELÇUK’A FALSO FLAG (SAHTE BAYRAK) OPERASYONU!

Önce; ‘’MEB, dağıttığı kılavuz kitapta başı açık kadınları istismarcı olarak gösterdi! Kitapta, çocuklara cinsel istismar ve şiddet uygulayan kadınlar başı açık, şefkat gösteren kadınlar ise türbanlı olarak resmedildi.’’ haberleri yapıldı.


Ardından; ‘’MEB kitapçığında ‘bıyıklılar iyi bıyıksızlar sapık’ algısı! Başörtülüler iyi, başı açıklar kötü görsellerinden sonra şimdi de bıyıklı erkekleri iyi bıyıksızların da cinsel sapıklığın anlatılmasında örnek çizimlerde kullanıldığı ortaya çıktı.’’ haberleri yayımlandı.


Söz konusu haberleri gündemine alarak manşete taşıyan medyanın ise ağırlıklı olarak sol tandanslı medya olması dikkat çekti.


23 Ocak 1995 yılında Eğitim İş ve Eğitim Sen’in birleşmesiyle kurulan Eğitim Sen’in kurucusu ve ilk Genel Başkanlığını yapan şimdiki CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, geçtiğimiz günlerde CHP’nin düzenlediği eğitim çalıştayında: ‘’Cumhuriyet için, barış için, demokrasi için siyasi partiler bir araya geliyor; sendikalar neden gelemiyor. Ömrümün yettiği müddetçe, eğitimsen ve eğitimiş’in birleşmesi için tüm gücümü ortaya koyacağım.’’ dedi.


Ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya sosyal medya hesabından: ‘’Kadın ve erkeklerin kıyafetleri ve dış görünüşleri kitaplarda resmedilerek, algı operasyonu yapılmasıyla ilgili Meclise soru önergesi verdik.’’ açıklamasını yaptı.


Şimdi burada durup düşünmek gerekiyor; sol tandanslı medya aslında öyle olmadığını bildikleri halde; modern bir dünya görüşüne ve yaşam tarzına sahip Ziya Selçuk için "İrticacı Bakan" algısı oluşturarak gerçekte neyi amaçlıyor olabilir?


Burada bir falso flag (sahte bayrak) operasyonu var.

Bu haberler, sol kesim açısından aslında Bakan Bey’e kendi istedikleri kadro değişikliğini yaptırarak alan açma imkanını verecek bir falso flag operasyonudur.

Ziya Selçuk, göreve geldikten sonra Eğitim-Bir-Sen’in kimi şube başkanları ve bazı muhafazakâr STK’ların menfi tutumuna rağmen bir devlet adamı feraseti ile davrandı.

Oyunu farketti.

Bir yandan kendisine yönelen imam hatiplerle ilgili eleştirileri gögüslerken bir yandan da Eğitim-Bir-Sen’in süreci doğru okuyamayan kimi şube başkanlarının tahrikine kapılmadan sahte bayrak operasyonunu yemedi.


Fakat, maalesef oyunu görmeyen kimi Eğitim-Bir-Sen şube başkanları ve STK’lar Bakan Bey’e destek verip sahip çıkacakları yerde; kenardan izleyerek ters bayrak operasyonunu yemeye hazırlanıyorlar.

Kim bilir belki de; bir yandan iktidarda olmanın avantajlarından yararlanırken diğer yandan yeniden toplumsal mağduriyet ve muhalefet bayrağını da ellerinde tutmak istiyorlar.

Ama nereye kadar?

Eğitim-Bir-Sen kadroları ve STK’ların da oyunu görüp Bakan Bey’e destek vermeleri lazımdır.

www.ajanskamu.net 

Yorumlar (10)
Mrt 6 ay önce
Sayın bakanımız ne solcu aydın geçinenler kadar örümcek kafalı ne de yeni muhafazakarlar kadar da örümcek kafalidir, biz ondan raziyiz Allah ta ondan razı olsun...
Sedat 6 ay önce
Eğitim bir sen bakan beyi istemiyor.Çünkü idarecilik için sınav getirdi.Kadrolaşmalerının önüne engel koydu artık.Kadrolaşacakları tek yer proje okulları kaldı ellerinde.Onun için de aynı sendikanın üyeleri birbirlerini yiyorlar.Gaziantep’te proje okullarının müdür ve müdür yardımcılarına bakın hepsi eğitim bir senli.Müdürü olmayan okullara müdür vekili,yeni okullara kurucu müdür atarken bile başka sendikalı isim istemiyorlar.Bunlar bu kul haklarını nasıl ödeyecekler çok merak ediyorum
Osman Timur Aksakal 6 ay önce
WAllahi helal olsun tam yerinde tespit... Lanet olsun CHP ile aynı alanda duran ebs ye
Müjdat 6 ay önce
EBS ile ilgili haber yapan her kimse ebs’yi hiç takip etmediği ve hiç tanımadığı haberde kullandığı EBS logosundan belli. Ebs’nin logosu değişeli yıllar oldu haberin yok, kalkmışsın EBS şöyle EBS böyle diyorsun...
kayyum atansın 6 ay önce
sarı sendikaya
Ökkeş 6 ay önce
Ben bunu daha bir ay önce gördüm. Desteğimi verdim. 1 ay önce eğitimbirsenden istifa ettim. Ve başka sendikayada üye olma gibi bir niyetim yok. Çünkü ülkemizde sendika yok. Siyaset var. Sendikacının parasını neden devlet öderki??? Herkes kendi cebinden çıkarsın. Ve nihayetinde gerçek sendikalar kurulsun.
Atabey 6 ay önce
2 saçma resme bakıp gereksiz gündem oluşturuluyor. İşi yok bu milletin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 08 Temmuz 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49