‘Zeki insanlar okul yüzünden salak gibi hissediyor, ülke kaybediyor’

LGS’ye giren bir çocuğun soru kitapçığına düştüğü not sosyal medyada gündem oldu. Çocuğun düştüğü notta “Çok zeki insanlar var ama onlar okul yüzünden salak gibi hissediyor, o ülke kaybediyor” ifadeleri yer aldı.

GÜNCEL 13.06.2021, 14:32
‘Zeki insanlar okul yüzünden salak gibi hissediyor, ülke kaybediyor’

LGS’ soru kitapçığına bir çocuğun yazdıkları sosyal medyada sıkça paylaşıldı. Okulların zeki insanları körelttiğine yönelik ifadeler kullanan çocuk, zeki insanların kaybının ülkenin zararına olduğunun altını çizdi.

Söz konusu notu Milliyet gazetesi yazarı Abbas Güçlü paylaştı. Güçlü, paylaşımına “LGS’de fakir bir köy çocuğunun soru kitapçığına yazdıkları.  Her şeyi öyle güzel özetlemiş ki, onun gördüğünü Ankara hala göremiyor! Öğretmeninin yüreği parçalanmış!.” notunu düştü.

Çocuğun soru kitapçığının üzerine yazdıkları şu şekilde:

“Okullar bize ne yapmamız gerektiğini öğretiyor. Beynimizi kullanmayı değil aynı robot gibi ama beynini kullanmadıktan sonra bunları öğren ne fayda eder. Beynini kullanabiliyorsa gittiğin okulun önemi yok. Hem bu zamanda okusan da meslek sahibi olamıyorsun ve hedefin zengin olmaksa bunu okuyarak yapamazsın. Beynini kullanmak gerek bunu da okulda öğretmiyorsunuz. Ben de beynimi kullanacağım ve kendimi geliştirip zenginliğe doğru gideceğim. Bence okul insanlara kendini aptal gibi hissettiren yer. Aslında çok zeki insanlar var ama onlar okul yüzünden kendini salak gibi hissediyor ve bu sayede o insanlar kaybetmiyor, o ülke kaybediyor. (Yazım kötü kurşun kalemle güzel yazamıyorum.)”

Yorumlar (7)
Osmanoğlu 2 ay önce
1.öğrenci yazmamıştır onu o resmi kim paylaşmış ona bakmak lazım
2.öğrenci yazmışsa beynini kullanabiliyor demektir zaten.
bayx 2 ay önce
matematik testinde herkese tam puan verilmeli...koy ve kent arasındaki farkı kısmen de olsa kapatir
Vatandaş 2 ay önce
Bu fetocu eğitim sistemi Türkiye de matematik , Türkçe ve Fen öğretmenlerine yasal olmayan kazanç sağlamaktan başka kimseye faydası yok.Bu sınavlarla yapılan tek şey çocukların özgüvenldrini bitirip aikelerin ekmek paralarını kaçak dersanelere kaptırmak
VELİ 2 ay önce
GENNÇLİĞE İLK ADIMI ATAN BU GENÇLERİ BU KADAR ZOR SORULARLA MEŞGUL ETMENİN KİME NE FAYDASI OLDU?
memduh 2 ay önce
aman nede zekiymiş:)))))
adil 2 ay önce
acilen ortaokul birinci sınıftan itibaren çocukları yeteneklerine ve becerilerine göre sınıflar oluşturmazsak eğitimde daha çok olduğumuz yerde sayarız neden her sınavda matematik yapan avantajlı oluyor yapamayanın suçu ne? Bu eğitim sistemi ile psikolojisi ve özgüveni çökmüş bireyler yetişiyor farkında değiller
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49