Yüz yüze eğitimin başladığı gün korkutan görüntü! Profesör uyardı: Çok önemli bir risk

Okulların açılmasıyla birlikte öğrenciler bugün yüz yüze eğitime başladı. Bursa'da okul önlerinde ana baba günü yaşandı. Kapı önünde çocuklarının ders çıkışını bekleyen kalabalık veli grubunun sosyal mesafe kuralına uymadığı görüldü.

GÜNCEL 06.09.2021, 20:20
Yüz yüze eğitimin başladığı gün korkutan görüntü! Profesör uyardı: Çok önemli bir risk

Bursa’da çocuklarının okul çıkışını bekleyen kalabalık veli grubu, salgına adeta davetiye çıkardı. Bazı veli ve öğrencilerin maske takmadığı görüldü.

Yüz yüze eğitimde öğrencilerin, corona virüsü salgını nedeniyle belirlenen önlemler altında eğitim görmesi beklenirken, Bursa’da okul önlerinde velilerden oluşan mahşeri kalabalık dikkat çekti.

“BU DURUM ÇOK RİSKLİ, AŞILI OLDUKLARINI DAHİ BİLMİYORUZ”

Okul önündeki riskli görüntüleri SÖZCÜ’ye değerlendiren Türk Tabipleri Birliği (TTB) Covid-19 İzleme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Kayıhan Pala, şöyle konuştu;

* Veliler, kişisel mesafeye dikkat etmeden, maskesiz olarak bir aradalar. Bu kişilerin aşılı olup olmadıklarını da bilmiyoruz. Bu öğrenciler içinde, eğitimin devam etmesi ve okulların açık kalması önemli bir risk etmeni. Türkiye’de salgın kontrol altına alınmadan okullar açıldı. Okulların açık tutulabilmesi adına çok dikkatli adımlar atılması gerekir.

* Bir yanda okullarda eğitimin devam edilebilmesi koşullar oluşturulurken, diğer yandan da velilerin hem aşılarını yaptırması hem de çocuklarını risk altına alacak davranışlardan kaçınması gerekir.

* Oysa bu görüntülerde yaşanan davranışlarda iki tanesinin karşınızda olduğunu görüyoruz. 1’incisi fiziksel mesafeye uyuşmuyor. 2’incisi yakın bir arada bulunulduğu hâlde maskesini çıkartan ya da hiç takmayan veliler var. Bunlar risk oluşturuyor. Dikkat etmek lazım.

Yorumlar (5)
SANDIK GELECEK 3 hafta önce
BÜTÜN OKULLAR AYNI. AŞILI BİLE OLSALAR YİNE YAKALANIRLAR.
Mustafa Said 3 hafta önce
Profesör aynı şeyleri Şarkıcı Sefo konseri için de söylüyor mu acaba???
bilirkişi 3 hafta önce
Sınıfların yarısını 8 30 da, diğer yarısını 09 10 da derse başlatıp, çıkışı da buna göre düzenleyerek bu kalabalığın önüne geçilemez mi? bu ne basiretsiz ve düşüncesiz bir durumdur.
yasin 3 hafta önce
bu profların % 90 ı curuf.. memleketi proflukla sömürdüler. akılları esir yaptılar DSÖ ye...ihanetin neferleri, kapitalist mahluklar..
Ali gündoğan 2 hafta önce
sabahçı öğrencilerle öğlenci öğrenciler arasında en az yarım saat ara olmalı..sınıf havalandırılmadan 10dk sonra öğlenciler giriyor,veliler ise öğlen ve akşam çıkışta izdihama devam etmekte..30 dk olursa dersler sorun bir nebze çözülebilir
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49