Yolsuzluğu ortaya çıkardığı için açığa alınan öğretmen intihar etti

İzmit Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Evleri'nde öğretmenlik yaparken kurumdaki yolsuzluğu ortaya çıkaran Serap Yılhan açığa alındı. Yılhan üzerindeki baskıların artmasının ardından Gebze'deki evinde intihar etti. İntiharın ardından kurumda soruşturma başlatıldı

GÜNCEL 10.12.2019, 09:31 10.12.2019, 09:54
Yolsuzluğu ortaya çıkardığı için açığa alınan öğretmen intihar etti

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri’nde görev yapan 48 yaşındaki öğretmen Serap Yılhan kuruma gönderilen paraların çocuklar için harcanmadığını fark etti. Çağdaş Kocaeli’de yer alan habere göre Serap Yılhan yolsuzluk ortaya çıkarmak amacıyla ilgili birimlere, kurum müdürü ve satın alma müdürü hakkında şikayetçi oldu.

Şikayetinin ardından Yılhan’ın üzerindeki baskılar arttı ve Yılhan Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) üzerinden hem Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı’na hem de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na şikayet edildi. Hakkında adli ve idari soruşturma başlatılan Yılhan görevinden alındı.

Serap Yılhan, şikayet ettiği müdürlerinin baskısına dayanamayarak Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki evinde intihar etti. Yılhan’ın ardında “Ben suçsuzum, bana komplo kurdular” ifadelerinin yer aldığı 2 mektup bırakarak intihar etmesi sonucunda ilgili kurumda geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Bakanlık Serap Yılhan’ı “tedbiren” açığa almış!

Kocaeli Valiliği intihar eden Serap Yılhan hakkında bir açıklama yayımlayarak, savcılık tarafından başlatılan adli soruşturma ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı denetçileri tarafından başlatılan idari soruşturma sonucunda Serap Yılhan’ın tedbiren açığa alındığını duyurdu. Valilik yaptığı açıklamada Çocuk Evi müdürünün emekliye ayrılmasının soruşturmayla bir alakası bulunmadığını da savundu.

Yorumlar (12)
gerçekler 9 ay önce
bunun vaziyetinde olan milli eğitimde nice idareciliklerden istifa eden genç dinamil kaliteli öğretmenlerimiz var bu ne ki ...
BAHATTİN 9 ay önce
Nasıl ödeyeceksiniz bu veballeri...
Gariban 9 ay önce
Bu siyasilerin yatacak yeri yok dönen çarka çomak sokan ya itibarsızlaştırılıyor yada yeri değişiyor
Bu ülke 9 ay önce
Hakkınızı ararsanız yada haksızlığa müdahale ederseniz herkes size karşıdır imamhatip liselerinde de aynı durum tehtit üstüne tehtit nerede yalama nerede kendini bilmez insanlar sürüsü Bi bitmiyorlar dürüst insanları yaşatmıyorlar bunlara dokandınmı ya hırsız yollarlar evine ya zarar verirler Müslümanı derler her boku yerler nerede hz ömerler Yürekli insanların çıkarsız yaşantıları,
menfaat peşinde olan zavallıların terazisine ağır gelir.
Ayhan kurt 9 ay önce
Tuz kokuyor
Mert 9 ay önce
Kadın şikayette bulunmuş idari amirler niye üstüne gitmemiş.sonucunda bu olay olmuş.liyakat şart diyorlar ya işte bu yüzden liyakat şart.
Pes 9 ay önce
Durustluk bitti
Orhan 9 ay önce
Soruşturmayı lütfen Türkiye Büyük Millet Meclisi yapsın. Soruşturmayı lütfen Türkiye Büyük Millet Meclis yapsın. Bir milyon defa ifade etmek istiyorum: Soruşturmayı lütfen Türkiye Büyük Millet Meclisi yapsın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49