YÖK'ten eşine özel kadro açan Rektöre soruşturma!

YÖK, eşi için kişiye özel bir ilan yayınlayan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ hakkında soruşturma başlattı.

GÜNCEL 08.08.2020, 23:20
1577
YÖK'ten eşine özel kadro açan Rektöre soruşturma!

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ, eşi için kişiye özel bir ilan yayınlamıştı. Yaşanan bu olayın ardından YÖK, Rektör Bağ hakkında soruşturma başlattı.

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. HÜSEYİN BAĞ HAKKINDA YÖK'TEN YAPILAN AÇIKLAMA

Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğünce 07.07.2020 tarihinde öğretim görevlisi kadrosu çıkılan ilanda özel şartların kişiye özel olarak belirlenerek Rektörün eşini tarif eder şekilde olması nedeniyle; Yükseköğretimin teamül ve etik ilkeler ile bağdaşmayacak nitelikte davranışları ile güvenirliği zedelenen Rektör hakkında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 07.08.2020 tarihli talimatı ile Yükseköğretim Denetleme Kurulunca soruşturma yapılması uygun bulunmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılında yine aynı üniversitede Rektörün eşinin enstitü sekreterliği görevine atanması konusunda YÖK tarafından yapılan uyarı neticesinde üniversite tarafından yapılan işlem geri çekilmiştir.

Konuyu görüşmek üzere Yükseköğretim Genel Kurulu 10.08.2020 tarihinde toplanacak olup rektörün durumu bu toplantıda acil olarak değerlendirilecektir. YÖK olarak, akademik camianın itibarını zedeleyen uygulamalara, tutum ve davranışlara asla müsamaha gösterilmeyeceğini kesin bir dille ve uyarı mahiyetinde ifade ederiz.

Edinilen bilgilere göre geçtiğimiz hafta sağlık nedeniyle istifa ettiğini belirten Siirt Rektörü hakkında, istifası öncesinde YÖK'ün, etik olmayan bazı işlemlerinden dolayı Rektöre soruşturma başlattığı öğrenildi.

Yorumlar (6)
Basının gücü buna mı yetti 2 ay önce
Son onyılda akrabasının kolundan tutup çok daha yüksek makamlara getirenler yok mu? Gücümüz sadece bir rektöre mi yetiyor? Siyasete atılırken sıradan birer memur olan kişilerin ve çocuklarının serveti hiç mi dikkat çekmiyor?
Ali 2 ay önce
Boyle insanları degil rektor yapmak,sevdigi esinin yanina evine gondereceksin.
Hoca 2 ay önce
Utanmaz adam bi sekilde rektor olmus yetmemis esini unv sokmus yetmemis esini daire baskani yapmis. Cocuklarini da alsaydin bari oldu olacak. Arapca okumuslar tesetturluler ama herseyi kendilerine gak goruyorlar. Allah sen ve senin gibileri kahr-i perisan eylesin
Ahmet 2 ay önce
Utanmaz arlanmaz herif.
Hüseyin 2 ay önce
Rektör hanımdan çok korkuyor galiba Allah yardımcısı olun işi zor
HASAN KAYA 2 ay önce
Utanç verici
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
Namaz Vakti 01 Ekim 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49