Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e "Darwin Teorisi" çağrısı

Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e "Darwin Teorisi" çağrısı

GÜNCEL 06.08.2021, 17:06
Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e "Darwin Teorisi" çağrısı

Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e çağrı Akit TV’de Murat Alan’ın sunumu ve Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu’nun yorumlarıyla ekranlarınıza gelen Manşetlerin Dili’nde Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e önemli bir çağrıda bulunuldu.

Ziya Selçuk'un görev süresi boyunca yapmak istedikleri ve hedefleri hakkında bilgi veren Ali İhsan Karahasanoğlu, Mahmut Özer'e Darwin Teorisiyle ilgili bir tavsiye verdi.

Ders kitaplarında halen "yaratılış" ve "Darwin Teorisi" arasında çok net bir tavır alınmadığını söyleyen Karahasanoğlu, bu duruma artık bir el atılması gerektiğini ifade etti.

Darwin Teorisi'nin ders kitaplarında bilimsel açıdan ispatlığı kanıtlanmış kesin gerçekler gibi gösterilmesinin yanlış olduğunu ifade eden Karahasanoğlu, şunları kaydetti:

"Darwin Teorisi adı üstünde bir teoridir. Ders kitaplarında okutulsun bir sorun yok ama teori olduğu söylensin. Kalkıp da 'Darwin'in teorisi bilimsel açıdan ispatlanmış bir gerçekliktir' diyerek çocukları zehirlemeyin."

Yorumlar (6)
Yusuf 1 ay önce
Karahasanoğlu'nu hiç sevmem ama haklı. Darwin teorisi gerçektir denemez. Teori olarak verilir sadece. Yaratılış da teoridir. Darwinin'ki bilimsel yöntem kullanıyor yaratılışda da inançsallık söz konusu. Her bilimsel yöntem ile ulaşılan bilgi % 100 gerçek değildir. İnançsal da zaten doğrulanmasına gerek yok çünkü olsa inançsal olamaz.
Öğretmen 1 ay önce
Adam haklı beyler...
Ali 1 ay önce
Dünya düzdür diyen kilise gibi ters köşe olacaksınız bir gün. Dar inin atları eşekleri kovalasın sizi nedir bu evrim karşıtlığı?
Patinaj 1 ay önce
Evet ülkenin en öncelikli sorunu bu! Halledilirse hepimizin başı arşa değer, refah seviyemiz 10 puan artar! Günümüzün bilişim çağında akşama kadar ekinden telefon bilgisayar düşmeyen çocuğun bilgiye ulaşması kaç sn alır, neyin kafası bu patinaj kafası
YAVUZ 1 ay önce
EĞİTİMDE HERŞEYİ HALLETİNİZ BİR DARWİN KALDI....KOMEDİ ....
Bahri 1 ay önce
Maymundan geldiğime inanmıyorum ama bazı insanların maymunlaştığı kesin. Bahse konu bir muz için maymunluk yapan pudra şekercilerdir.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49