Vize krizinde son dakika gelişmesi! Karşılıklı başladı!

ABD temsilcilikleri sınırlı hizmete başladı. ABD ilk etapta randevu sayısı kısıtlı olmak üzere vize hizmetlerini vermeye yeniden başladı. Yaşanan son gelişmenin ardından Türkiye'nin Washington Büyükelçiliğinden ABD vatandaşlarına sınırlı sayıda vize hizmeti vermeye başladığını duyurdu.

GÜNCEL 06.11.2017, 19:22
Vize krizinde son dakika gelişmesi! Karşılıklı başladı!

ABD Büyükelçiliği'nin Vize Bilgi Servisi'nden başvuru sahiplerine gönderilen mail şöyle:  

"Sayın Başvuru Sahibi, Türkiye'deki ABD misyonu, sınırlı ölçüde vize başvurularını kabul etmeye başlamıştır.  ABD'ye seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri artık yeniden randevu alabilirler. Ancak, sınırlı sayıda randevu verilebileceğinden normalden daha uzun bir bekleme süresi olabilir.  Bazı durumlarda acil randevu alınabilir.  Eğer acil bir seyahatiniz söz konusu ise ve istediğiniz tarihe randevu alamıyorsanız, lütfen boş olan en yakın tarihi seçiniz ve ardından acil başvuru için gereken adımları izleyiniz.  Acil başvuru talebinde bulunurken lütfen seyahatinizin neden acil olduğunu açıklayınız ve önceki randevunuzun iptal edildiğini belirtiniz. Teşekkür ederiz! ABD Vize Bilgi Servisi"

ABD Büyükelçiliği'nden açıklama 

ABD Büyükelçiliği, "Türk hükümetinden güvence aldık. Gözaltı-tutuklama yapılmadan önce bilgi verilecek." açıklaması yapıldı.

Dışişlerinden ilk yorum

Dışişleri kaynaklarından edinilen bilgiye göre ABD'nin vize krizine ilişkin adımına ilk yorum "Olumlu, çabaların sonuç verdiğini görüyoruz. Konsolosluk dairemiz atılacak adımları değerlendiriyor. benzer adım atabilirz" şeklinde oldu.

Türkiye'de sınırlı sayıda vize hizmeti vermeye başladı

Yaşanan son gelişmenin ardından Türkiye'nin Washington Büyükelçiliğinden ABD vatandaşlarına sınırlı sayıda vize hizmeti vermeye başladığını duyurdu.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 16 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49