Validen Okul Müdürlerine Uyarı

Tokat Valisi Ozan Balcı, okul müdürlerinden performans beklediğini belirterek, "Çalışmak istemeyenler kibarca koltuğunu başkalarına bırakacaklar. Yapamıyorum dediğiniz an bırakmanız lazım" dedi.

GÜNCEL 06.02.2019, 20:40 06.02.2019, 20:43
Validen Okul Müdürlerine Uyarı

Gaziosmanpaşa Lisesi konferans salonunda düzenlenen toplantıda Vali Balcı, okul müdürleri ile bir araya geldi. Kürsüye gelen Vali Balcı, "Spor Tokat" projesinin pilot proje olarak Tokat'ta başlatıldığını başarılı olması halinde ülke genelinde uygulanacağını açıkladı.

Spor Tokat projesine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2 milyon TL ödenek geldiğinin altını çizen Vali Balcı, "İhaleye çıkıldı okullarımıza spor malzemeleri alınacak. Başarılı olan okul müdürlerinin okul bahçelerine basketbol sahası, halı saha, kapalı yüzme havuzu yapmayı planlıyorum. Bakanlıktan 2 milyon TL daha alcağız inşallah. Destek kurslarını birisinde mutlaka beden eğitimi olsun. Fiziksel ruhsal anlamda iyi çocuk yetiştirmemiz lazım. Teknoloji bağımlılığından çocukları nasıl kurtaracağız? Çocukların duruşu bozuk. Dolayısı ile bu projeyi çok önemsiyorum bu milli bir proje. Naim Süleymanoğlu'nu tanımayan var mı? Türk bayrağını göndere çektirdi İstiklal Marşını okuttu. Bu böyledir. Bu proje ile başarılı olursak Türkiye'nin 20 yıldan sonraki alt yapısını oluşturmuş olacağız" dedi.

Vali Balcı, okul müdürlerine uyarılarda bulunarak, "Benim görevim sizlerin başında boza pişirmek değil. Sizlere yardımcı olmak, destek vermek, yüreklendirmek. Size destek vermek öğretmenlere destek vermek. Onlara destek vermek öğrencilerimize geleceğimize ülkemize destek vermek. Dolayısı ile eğitime destek vermek. Ben emek sarf ediyorsam gayret gösteriyorsam sizlerden de aynı performansı beklerim. Beklemek benim en doğal hakkım. Yeni hükumet sistemi Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemi daha çok hızlanmak, çalışmak lazım. Çalışmak istemeyenler kibarca koltuğunu başkalarına bırakacaklar. Çünkü bunun vebali de var. "Yapamıyorum" dediğiniz an bırakmanız lazım. Ama hepinizde o güç, kudret, tecrübe var yapacağınıza yürekten inanıyorum. İyi bir ekip sistem kurmanız lazım. Bunu yaparsanız üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir problem, iş yok" diye konuştu.
 

Yorumlar (5)
hasan durukan 1 yıl önce
Çok berbat bir üslubunuz var, bir şeyi de tehdit etmeden isteyin yahu. Müdürler de sizin üslubunuzla kendini dükkan sahibi öğretmenleri de mal olarak görüyor. Çalışmayacaksanız başka okullar gidin tarzı.Hele İmam Hatipler, resmen cihat edasıyla yaklaşıp diğer okulları aşağılıyor. Bir Bakan'a bakın bir de bunlara KRALDAN ÇOK KRALCI...
AFL 1 yıl önce
Okul müdürleri koltuk koruma sıkıntısından kurtulup kendini işine vermeli. Öğrenciye hayrı olmayan, öğretmenin işini kolaylaştıramayan, çözüm üretemeyen tüm müdürler ve yardımcıları üzerine alınabilir.
Fatma Şahin 1 yıl önce
27 YIL IDARECILİK YAPTİM.SABAH 6,AKŞAM 7 KADAR KALIR.BAZENDE OKULDA KALIRDIM.(OKULUMYATILI)KOLTUK İÇİN MUDÜR OLANLAR VAR.20 YILDA VATANA VE MİLLETE ÇALIŞKAN BİREYLER YETİŞTIRDIM.
Ahmet 1 yıl önce
Vali bey valilik yapabiliyormus yani asil bir dusunsun egitimbirsenin onune koydugu mudur mudur yrd atamalarini imzalayan ben miyim once vali bey donup kendisine baksin bir
prim yapmak 1 yıl önce
pek çok kurum ve makam varken okul müdürleri üzerinden show ve prim yapmaya çalışmak hizmet etme anlamına gelemez ucuz uygunsuz makama yakışmayan bir davranış
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 06 Haziran 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49