Uzun kuyruklar oluştu. Yarın son gün!

İstanbul'da toplu taşımada HES kodu uygulaması yarın başlıyor. İstanbulkart başvuru noktalarında yoğunlukluklar yaşandı. Yağmur altında bekleyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

GÜNCEL 14.01.2021, 20:53
Uzun kuyruklar oluştu. Yarın son gün!

Avcılar'da da İstanbul Kart Dolum Merkezi önünde de günlerdir uzun kuyruklar oluştu. Eşlemeyi, internet üzerinden yapamadıklarını söyleyen bazı vatandaşlar, soğuk havada saatlerce sıra beklemekten yakındı. Bazı vatandaşlar ise ise gişede yalnızca 2 kişi çalıştığı için sıranın yavaş ilerlediğini, sayının artması gerektiğini söylediler.
 

ERKEN SAATLERDE GELDİLER

2 saat kuyrukta beklediğini söyleyen Fatma Kara, “İnternetten yapılmıyor. Olmuyor yani. Kaç defa denedim uymuyor bir türlü. Hata veriyor. Belki benimki eski olduğu içindir bilemiyorum. Bu soğukta bekliyoruz.

UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Belki bizim iyiliğimiz için yapılan bir şey ama bu sefer de farklı oldu işte. Hepimiz hastalanacağız. Belli yaş üzerinde insanlarız sonuçta” diye konuştu. Bir başka vatandaş ise, “1 saat oldu hala sıra gelmedi. Kuyruk uzun. Yaşlılar çok fazla var. Perişan oluyorlar. Gişede 1 kişi çalışıyor. 1 kişi çalıştıkları için hiç yürümüyor” dedi.
 

SOSYAL MESAFEYE UYULMADI

Hatice Kırklı ise, “2 saat oldu kuyruktayım. Ayaklarımız üşüdü artık. Hava çok soğuk. HES kodunu eşleyeceğim son günmüş. Ben internetten yapılabildiğini bilmiyordum. Bilseydim gelip burada saatlerce beklemezdim. Bilemedik yani. Mecbur bekliyoruz” diye konuştu.
 

Kadıköy'de de İstanbulkart başvuru noktalarında yoğunlukluklar yaşandı. Yağmur altında bekleyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

Kuyrukta uzun süredir beklediğini söyleyen Ayşe Durmaz “Madem böyle bir şey yaptılar daha kolay bir yöntem bulabilirlerdi. Mecbur bekliyorum yoksa toplu taşımayı kullanamayacağız” diye konuştu.

Sırada bekleyen Bülent Turan da “İstanbul’a yakışmayan bir sıra bu.Yağmurun altında bu kadar insanı bekletmenin bir manası yok..2-3 tane çalışan koysalar bu kadar kuyruk olmaz” diye konuştu.

Yorumlar (2)
Vatandaş 2 hafta önce
Uygulanabilirliği olmayan saçma sapan bir karar, devlet vatandaşına zulmetmemeli, tabii bu durum İBB için bulunmaz fırsat. halk otobüsünde, minibüste, metro da kimlik kontrol ederek mi alacaklar. Vatandaş arkadaşının kartı ile biner, tek kullanımlık biletle biner, biner de biner.....
PESKODU 2 hafta önce
Heskodu neya bu ülkede insanların TC nosu yok mu,bu kuyrukta adeta gelde korono olmadıysa sende ol,şeklinde bir mantık.Daha doğrusu buna ancak PESKODU denir.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 28 Ocak 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49