Üniversite öğrencilere müjde. Faiz ve cezalar silinecek

KYK borçlarının yapılandırılmasına ilişkin çalışmalarda sona yaklaşıldı. Faizler ve cezalar silinecek..

GÜNCEL 13.12.2019, 08:38
2679
Üniversite öğrencilere müjde. Faiz ve cezalar silinecek

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) kredilerinin geri ödemesi yeniden yapılandırılıyor. Yapılan çalışmaya göre; kredi faizleri silinip, ana para taksitlendirilecek. Ödemenin kredi kullananların işe başlamasından sonraya bırakılması üzerinde duruluyor. Çalışmaya göre; KYK kredilerinin öncelik olarak faizleri silinecek. Sadece ana paranın ödenmesi istenecek. Ödeme ise taksitlendirme yöntemi ile yapılacak. Kredi borcu olanlar için yeni bir ödeme takvimi çıkartılacak. Taksitlerin mümkün olan en uzun süreye yayılması düşünülüyor. Faizlerin yanı sıra gecikme cezaları da silinecek. İcra takipleri de duracak.

KREDİ YERİNE BURS
Öğrenci kredilerinin geri ödemesine ilişkin geçmişten bu yana belli sıkıntılar yaşanıyor. Başkan Tayyip Erdoğan, bu kredi uygulamasını kaldırıp, öğrencilere karşılıksız burs vermeyi düşündüklerini açıkladı. Bu kapsamda da çalışmalar başladı..

Yorumlar (7)
cafer 10 ay önce
ödeyenlere haksızlık bu ülkede dürüst vatandaş olmak suç mu?
Varandaş 10 ay önce
Sen haksızlık görmemişsin herhalde en üst mahkeme kararları bile uygulanmıyor...
CEMAL DALCI 10 ay önce
Ödeme yapanlara ücret iadesi yapılırsa, duyarlı vatandaş güveni sarsılmaz. Adil olan budur
...
Mmmmmm 10 ay önce
Bu ülkede gelecegimiz denen genclere verilen paralar bile bir gelir kapisi olarak goruluyor. Bir cırpıda zenginlerin, vergisini ödemeyenlerin borcları silinirken genclerimiz daha hayatlarinin başlangıcında borçla başlıyorlar.
Carbon 10 ay önce
Yaw hakkaten bu memlekette duyarsız sorumsuz vatandaş olmak harika ödüllendiriliyor bız kerizler neyse mübarek ağzımı bozmak istemiyorum
Vatandaş 10 ay önce
Ne kocunuyorsunuz arkadaşlar? İşiniz veya düzenli geliriniz varmış ki ödemişsiniz. Peki işi ve düzenli geliri olmayanlar ne yapsın, nasıl ödesin? Biraz da kendinizi onların yerine koyun lütfen. Gereksiz acıtasypn yaparak algı oluşturmaya çalışmayın.
Ogretmen 10 ay önce
Milyonlarca ıssız genç bu ana parayı nasıl odeyecek
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49