Ümit Özdağ İYİ Parti'deki tehditleri açıkladı

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ, partiden ihraç edilmesi yönündeki mahkemenin vermiş olduğu red kararının ardından basın toplantısı düzenliyor. Özdağ, "İYİ Parti beni basın yoluyla tehdit ediyor. Muğla'ya gidersen gereken yapılacak diye haber gönderiyorlar. Muğla teşkilatından 45 kişiyi ziyarete gideceğim için istifaya zorladılar."dedi.

GÜNCEL 14.01.2021, 11:24
Ümit Özdağ İYİ Parti'deki tehditleri açıkladı

Ümit Özdağ'ın açıklamalarından satır başları:

81 il başkanı içerisinde sadece Muğla İl Başkanı 'Mahkemenin kararından önce imza vermeyeceğim' diyerek vicdanına uygun davrandı. Ben de Muğla'ya giderek kendisine teşekkür edeceğim. 

Bana basın yoluyla tehditler geliyor. Muğla'ya gidersem gereken yapılacakmış. Muğla'da baskılar yapılarak 45 kişi istifa ettirildi. İl başkanı tehdit edildi.

Mahkemenin almış olduğu karar herkes saygı duymalı. Mahkeme kararı alır almaz İYİ Parti grubuna bu basın toplantısını bildirdim. 

Benim tavsiyem herkesin hukukun üstünlüğü ve demokrasiyi içine sindirmesidir.

İYİ Parti'nin varlığı CHP sayesindedir' gibi bir lafa maruz kaldık. İYİ Parti ne varlığını CHP'ye borçludur, ne de CHP'nin korumasına muhtaçtır. İYİ Parti kurulduktan sonra 7 ay sonra girdiği ilk seçimde CHP'nin onlarca yıl sonra aldığı oyun yarısını almıştır.

Yorumlar (3)
Güven 6 gün önce
İstenmediğin yerde ne diye duruyorsun. Kendine güveniyorsan git parti kur.
Ali 6 gün önce
Bu adam tam bir muhalefet,ve iyi Parti'nin düşmanı,hemen partiyle tamamen ilişkisi kesilmeli ,akpartiye geçsin ama akparti için çalıştığı kesinleşti,iyi partiyi bölmeye çalışıyor tam bir rezalet
Bozkurt 6 gün önce
Bu adam önce mhp yi sattı.şimdi de iyi parti yi tam bir görev adamı.kimin görevini yapıyor acaba
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 20 Ocak 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49