banner1990

banner1989

Ucuz meyve - sebze işte böyle satılacak

Belediyeler ucuz meyve sebze satmaya hazırlanıyor. Uygulama ilk olarak Ankara ve İstanbul'da başlayacak. Peki ucuz meyve ve sebze satışı nasıl olacak? İşte detaylar...

GÜNCEL 07.02.2019, 18:37
Ucuz meyve - sebze işte böyle satılacak

Belediyeler ucuz meyve sebze satmaya hazırlanıyor. Uygulama ilk olarak Ankara ve İstanbul'da başlayacak. Peki ucuz meyve ve sebze satışı nasıl olacak?

İşte CNN Türk Ankara temsilcisi Dicle Canova'nın aktardığı bilgilere göre, ucuz meyve - sebze satışı;

Tarım Bakanı Ankara ve İstanbul Büyükşehir Başkanları ve genel sekreterleri işle toplantı yaptı.Toplantıda bu sürecin nasıl işletileceğini kendileriyle paylaştı.

*Buna göre belediyeler şehrin çeşitli noktalarında sabit satış merkezleri belirleyecek.

*Bunların daha çok küçük dükkanlar şeklinde olacağı belirtiliyor. Meyve sebze üreticinden Tarım Bakanlığı'na bağlı olan Tarım Kredi Kooperatifi aracılığı ile satın alınacak.

*Belediyeler de Tarım Kredi Kooperatifi'nden ürünler satın alacak. Sonrasında da şehrin çeşitli yerlerindeki sabit satış noktalarından doğrudan tüketiciye sunulacak bu ürünler.

*Arada komisyon ve aracı olmayacağı için ve kar amacı da güdülmediği için doğrudan üreticiden satın alınan fiyat üzerinden tüketiciye satılmış olacak meyve sebze. Belediye de tarım kredi kooperatifine ödediği parayı tüketiciden karşılayacak.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 29 Mayıs 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49