TYT zor muydu, kolay mıydı? İşte, 2020 TYT Türkçe testi yorumları

TYT kolay mıydı? TYT zor muydu? Üniversite sınavı TYT’nin ilk aşaması bugün saat 13.00’te sona erdi. Sınavın bitmesinin ardından üniversite adayları ve eğitimciler “TYT Türkçe zor muydu?” ve “TYT kolay mıydı?” sorularının cevabını araştırmaya başladılar. İşte, sınav sonrasında sosyal medyada yapılan ilk yorumlarda, Mabel Matiz'in şarkı sözlerinin de bir soruda yer aldığı 2020 TYT Türkçe testinin zor olduğu görüşü baskın görünüyor. İşte, ilk yorumlar…

GÜNCEL 27.06.2020, 17:02
TYT zor muydu, kolay mıydı? İşte, 2020 TYT Türkçe testi yorumları

Üniversite sınavı YKS’nin ilk aşaması olan ve saat 10.15’te Temel Yetenek Testi yani TYT saat 13.00’te sona erdi. 165 dakika süren sonrası üniversite adayları “TYT zor muydu?” ve “TYT kolay mıydı?” sorularının cevabını araştırmaya başladı.

Bilindiği üzere TYT YKS’nin ilk basamağı ve üniversite tercihi yapılması için adayların kesinlikle TYT’ye girmeleri gerekiyor. Öte yandan TYT Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri olmak üzere dört aşamadan oluşuyor. Dolayısıyla zorluk ve kolaylık dereceleri de bölümden bölüme değişebiliyor. Sınav sonrası sosyal medyada yapılan ilk yorumları haberimizde derledik. İşte, “TYT zor muydu, kolay mıydı?” sorusuna ilk gelen yorumlarda TYT Türkçe testinin zor olduğu yönünde izlenim oluşturdu. İşte, sosyal medyada yapılan paylaşımlar…
Yorumlar (2)
Türkçe soruları! 5 gün önce
Ana okulundan üniversite sona kadar her yıl Türkçe dersi görür bu ülkenin çocukları! Üniversite mezunu bir öğrenciye bir dilekçe yaz deyince bilmiyorum diyor! Yazılanı anlamayan kendini ifade edemeyen yeterince kitap okuyamayan bir nesil! Sırf belirleyici olsun ye uzun türkçe metinleri hazırlayan bir zihniyet! Tüm Türkçe eğitimi en alttan en üste öğretmeninden bürokratına masaya yatırılmak zorunda!
Üzüm yemek! 5 gün önce
Tarihi önce temmuz sonuna sonra bugünlere alınan! Korona salgını gölgesindeki bir yks sınavı! Gençler şunu bilmeli bazı alanlarda ( az değil toplam alanların yarısından çoğu) iş imkanı zor! Yetmişli yılların Türk Filimlerinde Ediz Hun veya Tarık Akan Mühendis olur sevdiği kızı alır idi.Ziraat,Makine,Jeoloji,Harita,İnşaat,Bilgisayar gibi mühendislikleri ODTÜ İTÜ mezunu değilsen işsiz yetiştiriyor! Edebiyat fakültelerinin tamamının iş imkanı yok( Araştırma Görevlisi olunmazsa) Eğitim Fakültelerinde Rehberlik,Matematik İlköğretim,Sınıf Öğretmenliliği ,Ana okulu öğretmenliği hariç diğer alanlarda 85 üstü KPSS lazım!
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 02 Temmuz 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49