Tuzlada Bir İlk! Mahir İz İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi Oldu

Tuzla Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesi 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılından itibaren Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi Kapsamına Alındı.

GÜNCEL 28.06.2017, 22:06
Tuzlada Bir İlk! Mahir İz İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi Oldu

Tuzla’nın tek erkek Anadolu İmam hatip Lisesi olma özelliği taşıyan Mahir İz Tuzla’da bir ilki başardı.

Açılalı 3 yıl gibi kısa bir zaman olan Okul yaptığı çalışmalar ve başarıları ile ilk yıldan itibaren kısa sürede adından başarı ile söz ettirmeyi başarmıştı.

Başarılı okul idaresi ve kaliteli öğretmen kadrosu ile büyük başarı yakalayan Tuzla Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesinin bu başarısı Milli Eğitim Bakanlığının da dikkatini çekti.

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü aldığı kararla Mahir İz İmam Hatip Lisesini 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren Proje uygulanan okullar kapsamına aldı.

Okul puanlarının Ortaöğretime geçişte bir hayli yükseleceği tahmin ediliyor.

Okulun 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında kontenjanı ise 68.

Okulun TEOG Tercih Kodu: 73404

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Okul Müdürü Mustafa ARSLAN

Çok şükür yaptığımız çalışmalar ve emeklerimiz neticesini verdi. Okulumuz resmen İMAM HATİP FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROJE OKULU oldu. Milli Eğitim Bakanlıği 'Özel Program ve Proje Uygulayan Okullar' kapsamında Din öğretimi Genel müdürlüğü tarafından yapılan resmi açıklama ile okulumuzun proje onayı bakanlık tarafından kabul edildi. Böylece Okulumuz Tuzla’da ilk ve tek İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi olmayı başararak Türkiye’de en gözde proje okulları arasında yerini almıştır. TUZLA MAHİR İZ ANADOLU İMAM HATİP FEN VE SOSYAL BİLİMLER LİSESİ olarak bu projede en çok emeği geçen başta İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALİREİSOĞLU’na, Din Öğretimindne sorumlu şube müdürümüz Soner CAN’a, Okul İdarecilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz, öğrencilerimiz ve bizleri destekleyen tüm gönül dostlarımıza sonsuz teşekkür ederim.” dedi.

Tuzla Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesi aynı zamanda inşaatı başlamış olan 1- 1 buçuk yıl gibi kısa bir süre sonra tamamlanması beklenen yeni binasına geçmeyi planlıyor.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 28 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49