Türkiye Kamu-Sen ve Türkeğitimsen eski başkanı İsmail Koncuk’tan uyarı; sendika seçimlerine müdahale ediliyor

Türkiye Kamu-Sen ve Türkeğitimsen eski başkanı İsmail Koncuk’tan uyarı; sendika seçimlerine müdahale ediliyor

GÜNCEL 10.10.2021, 12:06
Türkiye Kamu-Sen ve Türkeğitimsen eski başkanı İsmail Koncuk’tan uyarı; sendika seçimlerine müdahale ediliyor

Türkiye Kamu Sen-Türk Eğitim Sen ve bağlı diğer sendikalar Türk milliyetçilerin oluşturduğu en mükemmel ve gıpta edilen bir kutlu yapıdır.

Yakın zamanda sendikaların şube genel kurulları başlayacak ancak Türk Eğitim Sen’den gelen haberler rahatsız edici niteliktedir.

Şöyle ki, bazı şube başkanlarına, sendika dışı güçlerden, bu kongrede başkanlığa aday olmayacaksınız baskısı gelmekteymiş. Kimin Başkan adayı olacağına, sendika dışı güçler karar verecekmiş. Başkan adaylarını onlar tespit edecek ve tek adayla seçimlere girilecek, 2. bir aday, sendika dışı güçlerden izin almadan çıkamayacakmış.

Hatta, Kütahya şubesinin bir takım kişiler tarafından, güpegündüz basıldığı ve mevcut yönetime aday olmayacaksınız, denildiği, yönetimin polis çağırdığı, polisin yanında dahi, açıkça tehdit edildikleri bilgileri gelmektedir.

Bazı illerimizde Türkiye Kamu Sen’in açık düşmanı olan, yandaş, malum sendika yanlısı kişi ya da kişilerin dahi, olaya müdahil olduğu da vakidir. Türkiye Kamu Sen’in hayrına bir iş yapmayacaklarına göre, bu yandaşlardan medet ummak ne demektir?

Ben ömrünün 26 yılını bu teşkilata vermiş, en alttan en üst noktaya kadar, her kademesinde görev yapmış, bir kişi olarak gelen bu bilgilerden büyük rahatsızlık duydum. Ben şu gerçeği çok iyi biliyorum ki, Türkiye Kamu Sen, Türk Eğitim Sen ve bağlı tüm sendikaların Başkan ve yönetim kurulu üyeleri sendikacı olmanın yanında, gerçek bir Türk milliyetçisi ve dava adamıdırlar. Türkiye Kamu Sen sendikal birikimi ve bugüne kadar ortaya koyduğu mücadele ile herkesin gıptayla baktığı büyük bir demokratik kitle örgütüdür.

Türk milliyetçisiyim diyen herkesin, siyasi parti ayrımına girmeksizin, geçmişi mücadeleler ile dolu, bu güçlü ve şerefli yapıyı daha da güçlü kılmak gibi bir görevi vardır.

Bırakınız bu sendikalarımız seçimlerini kendi hür iradeleri ile yapsınlar. Sendikal alanda ne yapılıp ne yapılmayacağına kendi hür iradeleri ile karar versinler.

Bu yazıyı siyasetçi kimliğim ile değil, ömrünün 26 yılını bu teşkilatları yüceltmek için mücadele etmiş, büyük emek vermiş, tüm Türkiye’de sendikamızı gururla anlatmış, bir kişi olarak yazıyorum.

Şayet, önümüzdeki süreçte şube kongrelerine bir dış baskı gelir ve bu durum 420 bin üyeye intikal ederse büyük sıkıntılar yaşanacağı açıktır.

Böyle bir baskı, tabidir ki, güçlü kırılmalara sebep olabilecek sonuçlar doğurabilir. Böyle bir kırılmanın Türk milliyetçilerine hiç bir yarar sağlamayacağını, her aklıbaşında dava arkadaşımız bilmeli ve ona göre davranmalıdır.

Bu işlere karar veren “üst aklı” aklı selime davet ediyor, yol yakınken yanlışlardan dönülmesini bekliyor, gelişmeleri yakından takip ediyorum.

NOT:BU YAZIYI PAYLAŞMADAN GÜNLER ÖNCE, 18 EYLÜL’de İLGİLİ BİR GENEL BAŞKANA GÖNDERDİM VE GEREKENİ YAPMASINI RİCA ETTİM ANCAK HİÇ BİR GELİŞME OLMADIĞI, İŞLERİN DAHA DA KARIŞMASI ÜZERİNE KAMUOYU İLE PAYLAŞMAKTAN BAŞKA BİR YOL KALMAMIŞTIR.

Yorumlar (15)
Alp Tekin 2 hafta önce
İsmail Koncuk bu mücadeleye kendini adamış gerçek bir dava adamı, örnek bir sendikacıdır. Dilerim uyarılarına kulak verilir. Yoksa ben de bu sendikada bir dakika durmam. Biliyorum onbinlerce arkadaşımız da aynı tavrı gösterecektir.
Selim 2 hafta önce
Doğru diyor adam
1709 2 hafta önce
Vay vay senin zamanında da biz aday olduk bize ne dediniz bizde göreve talip olunmaz görev adamı olunur buda göreve amade olmakla olunur dediniz türk milliyetçisi diyorsun elin bilmem kimini başımıza başkan yapıp şimdi bunları söyleyemezsin İsmail bey sen şimdi kendine başka yerde altyapı oluşturacaksın
Ali Barış Tahir 2 hafta önce
Siz milliyetçi gömleği çıkaralı çok oldu size ne kamusenden uzak durun. MHP yi bıraktın İYİ partiyi bıraktın nasıl hala kamusene dışardan müdahale hakkı görüyorsunuz .Gelenek bozulmadı zaten vekil oldun daha ne istiyorsun yıllardır sendikadan da kıyak maaş aldın vekilkende alıyorsun yetmedi mi daha yürü işine. Sizin zamanizda aday adaylarını nasıl dizayn ettiğinizde biliyoruz
Cem 2 hafta önce
Hadi oradan
Kritik zamanlar 2 hafta önce
Dışarıda kaldım, ben yokken tıkır tıkır işleyen kurumu nasıl karalarım? İşte böyle... Satıp gidenlerden değil kalıp yaşatanlardan olanlara selâm olsun...
Ali 2 hafta önce
Vay arkadaş hala bırakamadı adam sendikayı.
Kemal 2 hafta önce
Bi git yaaa
erkek öğretmen 2 hafta önce
Adana 2 nolu şubede de aynı durum var. hak hukuk demokrasi diyenlerin seçime girmek isteyen adayların ve üyelerinin seçme ve seçilme hakkını engellemesi saçma sapan bir durumdur. Ya adam gibi seçim yaparsınız ya da üye kaybedersiniz. Bir partinin arka bahçesine çevirmeyin sendikayı
Kepçe 2 hafta önce
Ya bi zahmet git de vekilliğini yap. Karışma artık sendika işlerine
Hale 2 hafta önce
Noldu tutuştun mu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Ekim 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49