Türk-İş Genel Başkanı Atalay: Hükümetin taşeron açıklaması işçiyi umutlandırdı

Türk-İş Genel Başkanı Atalay, hükümetin taşeron işçilerle ilgili açıklamalarını olumlu karşıladıklarını belirterek, “Bizim için umut verici. Yıl sonuna kadar çözüme kavuşturulmalı çünkü taşeron işçi sayısı 900 bine, bıçak da kemiğe dayandı.” dedi.

GÜNCEL 20.09.2017, 14:40
Türk-İş Genel Başkanı Atalay: Hükümetin taşeron açıklaması işçiyi umutlandırdı

Türk-İş Genel Başkanı Atalay, hükümetin taşeron işçilerle ilgili açıklamalarını olumlu karşıladıklarını belirterek, “Bizim için umut verici.” dedi.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun, “Taşeron işçilerle ilgili düzenlemenin yıl sonuna kadar yapılacağı” yönündeki açıklamaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Atalay, son günlerde hükümet yetkililerinin taşeron işçilerle ilgili yaptığı açıklamaları yakından takip ettiklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Hükümetin taşeron işçilerle ilgili açıklamalarını olumlu karşılıyoruz. Bizim için umut verici. Bu iş, yıl sonuna kadar çözüme kavuşturulmalı çünkü taşeron işçi sayısı 900 bine, bıçak da kemiğe dayandı. İnsanların artık beklemeye tahammülü kalmadı. Herkes beklentileri karşılayacak bir çözüm bekliyor. 900 bin taşeron işçisi ve bunların aileleri dikkate alındığında toplam 4-5 milyon insanın gözü kulağı bu konuda.”

“Memur işi yapan memur, işçi işi yapan işçi olsun”

Atalay, aracıların hem taşeron hem de geçici işçiler üzerinden büyük kazançlar elde ettiğini belirterek, “Türk-İş olarak talebimiz, hükümetin aradan aracıyı çıkartması. Bu çalışanlara, devlete maliyetleri neyse o ücretin verilmesi. Memur işi yapanın memur, işçi işi yapanın işçi olması.” dedi.

Yorumlar (3)
Vatandaş riza 4 yıl önce
Yav hükümet özelleştirme ile işçiyi 4-c atıyor Turkis başkanı umutlanmis yav hükümet artık kadrolu öğretmen asker hemşire doktor bile zor alıyo sözleşmeli yapıyor belirli bi sürede olsa taşeron a nasıl kadri varecek mis bunu akıl almıyor ve tir is gibi bir sendika abuk sabuk konuşuyor sen önce özelleştirme madur u işçilerine sahip çık ondan sora taşeron a ilaç ol insanları kandiriyorsunuz umut veriyor sunuz alayı yalan
Syhntna 4 yıl önce
Güvenlik i$ nerede acaba??
Murat 4 yıl önce
Koca bir yalan bu zamana kadar insanları hep salak yerine koydunuz ama artık yeter
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 22 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49