Türk Eğitim-Sen: Tüm Öğretmenlerin Maaş Karşılığı 15 Saat Olsun

Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamada ''Toplu Sözleşme masasında ele alacağımız bir diğer önemli husus ise tüm öğretmenlerin maaş karşılığı ders saatlerinin 15 saate eşitlenmesidir.'' denildi

GÜNCEL 28.07.2021, 21:35
Türk Eğitim-Sen: Tüm Öğretmenlerin Maaş Karşılığı 15 Saat Olsun

TÜRK EĞİTİM-SEN tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Türk Eğitim-Sen olarak Toplu Sözleşme masasında ele alacağımız bir diğer önemli husus ise tüm öğretmenlerin maaş karşılığı ders saatlerinin 15 saate eşitlenmesidir. Farklı branşlarda görev yapan öğretmenlerin maaş karşılıklarının eşitlenerek adaletsizliğin giderilmesi gerekmektedir. Bugüne kadar farklı platformlarda defalarca dile getirdiğimiz, ancak bugüne kadar yapılmayan farklı alanlar ve branşlardaki öğretmenlerin maaş karşılıklarının eşitlenmesi gerekmektedir.

Bilindiği üzere, Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan öğretmenlerin maaş karşılıkları arasında farklılıklar bulunmaktadır. Maaş karşılıkları arasında ki bu farklılıkların ortadan kaldırılarak, maaş karşılıklarının eşitlenmesi talepleri bugüne kadar Milli Eğitim Bakanlığı’nca yerine getirilmemiştir. Türk Eğitim Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na yazılar göndererek, dilekçe kampanyaları düzenleyerek, afiş ve broşür hazırlayarak öğretmenlerin branş ayrımı gözetilmeden maaş karşılıklarının eşitlenmesini talep etmiştik.

Öğretmenler arasında maaş karşılığı okutulacak ders saatleri arasında yapılan bu ayrım Anayasamızın eşitlik ilkesine aykırı olduğu gibi hakkaniyet yönünden de kabulü mümkün değildir.  Bu noktada tüm öğretmenlerin maaş karşılığı ders saatleri 15 saate eşitlenmesi ile ilgili talebimiz şu şekildedir: 

Branş öğretmenleriyle, sınıf ve diğer meslek dersi öğretmenlerinin maaş karşılığı girmek zorunda oldukları ders saatleri Türk Eğitim-Sen’in teklifi doğrultusunda alınan 19. MEB Şurası kararı çerçevesinde 15 saat olarak eşitlenmelidir.

Yorumlar (11)
Vatandaş 2 ay önce
3.5 Aliyle bunu sözleşme taleplerine yazdınız mı... Sizi gidi komedyenler sizi....
Emekli öğretmen 2 ay önce
Sayın Sendika Başkanım SÖZ VERİLEN 3600 EK GÖSTERGE NEREDE?LÜTFEN TAM 3 YILI GEÇTİ.EK GÖSTERGEYİ BEKLİYORUZ.İLK GÜNDEMİNİZ İVEDİLİKLE EK GÖSTERGE OLSUN.
nediim 2 ay önce
bağçeliden maaşa zam istemek gibi olmayacak bir istek emekli bey.
ahmet 2 ay önce
o kadar özlük hakkı ihtiyacı dururken bu mu aklına geldi?
öğretmen 2 ay önce
Sayın Başkanım 3600 ek gösterge ivedilikle verilmelidir.Lütfen ilgileniniz.
Vatandaş 2 ay önce
Kesinlikle olsun ama eğer ki derslerine branş öğretmeni giriyorsa o dersin ek dersi alınmamalı.
Güneş 2 ay önce
Senin yetkin var mı ki bunu istemeye. Konuşamayacağınız bir konuyu sanal ortamda dile getirip insanları kandırmayın. Yetkili olmadığını bilmiyor musun yoksa
Kenan 2 ay önce
Rehberlikciler calismadan en yuksek ekdersi aliyor, derse de girme yok cunku angaryaymis!
Eğitimci 2 ay önce
EBS bunu istedi zaten...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49