Trump'ın küstah tehdidine Cumhurbaşkanlığı'ndan bir tepki daha .

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Trump'ın küstah tehdidine "Türkiye Cumhuriyeti devleti Kürtlerin düşmanı değil, hamisidir. Türkiye'nin Kürtlerle hiçbir sorunu yoktur.Bizim meselemiz PKK terör örgütüyle ve onun Suriye'deki uzantılarıyladır." diyerek yanıt verdi. .

GÜNCEL 14.01.2019, 10:29 14.01.2019, 10:40
Trump'ın küstah tehdidine Cumhurbaşkanlığı'ndan bir tepki daha .

Trump'ın küstah tehdidine Cumhurbaşkanlığı'ndan bir tepki daha

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Trump'ın küstah tehdidine "Türkiye Cumhuriyeti devleti Kürtlerin düşmanı değil, hamisidir. Türkiye'nin Kürtlerle hiçbir sorunu yoktur.Bizim meselemiz PKK terör örgütüyle ve onun Suriye'deki uzantılarıyladır." diyerek yanıt verdi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın küstah sözlerine Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan yanıt geldi. Altun, "Türkiye Cumhuriyeti devleti Kürtlerin düşmanı değil, hamisidir. Türkiye'nin Kürtlerle hiçbir sorunu yoktur. Bizim meselemiz PKK terör örgütüyle ve onun Suriye'deki uzantılarıyladır. PYD ve YPG bir terör örgütüdür. Türkiye terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir." dedi.

.

KALIN'DAN DA TRUMP'A YANIT GELDİ
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Başkanı Trump'ın küstah Türkiye açıklamasına cevap verdi. Kalın, "Türkiye, Kürtlerle değil teröristlerle savaşıyor. Kürtleri ve Suriyelileri tüm terör tehditlerine karşı koruyacağız. Suriyeli Kürtleri PKK ile bir tutmak ölümcül bir hatadır."dedi..

ABD BAŞKANI TRUMP NE DEMİŞTİ?
Trump, "Kürtlere saldırırlarsa Türkiye'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz. 20 millik güvenli bölge kuracağız. Aynı şekilde Kürtlerin de Türkiye'yi provoke etmesini istemiyoruz" demişti.

Yorumlar (1)
Emirhan 2 yıl önce
akpde kaç kürt milletvekili var onu da söyleyin trumpa
bunlar güya kürtleri kaşımaya çalışıyorlar yapacakları başka bir şey kalmadı
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 14 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49