Teslim olan teröristten iğrenç itiraf! 9-14 yaşlarında kız ve erkek çocuklar... .

Bölücü terör örgütü tarafından 9-14 yaşlarındaki çocuklardan bir tabur oluşturulduğu, buradaki kızlardan bazılarının istismara uğradığı, bunun sonucunda intihara teşebbüs ettiği ortaya çıktı. .

GÜNCEL 26.09.2018, 12:01
Teslim olan teröristten iğrenç itiraf! 9-14 yaşlarında kız ve erkek çocuklar... .

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bölücü terör örgütünde çocuk istismarının geldiği boyut, teslim olan teröristlerin ifadelerine de yansıdı. Teslim olan teröristin ifadesine göre, terör örgütü tarafından Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde, 9-14 yaşlarında 30'a yakın kız ve erkek çocuktan "çocuk taburu" oluşturuldu.

KIZ ÇOCUKLARINA TECAVÜZ EDİLDİ

Bu gruptaki kız çocuklarından bazılarına tecavüz edildiği, hamile kalanların bölgeye en yakın hastaneye götürülerek hayati tehlike riskine rağmen hamileliklerinin sonlandırıldığı belirtildi. Çocuklardan bazılarının ise olayın travmasını atlatamayarak intihara teşebbüs ettiği bilgisi paylaşıldı.

TESLİM OLAN HAİN İTİRAF ETTİ

Güvenlik güçlerine teslim olan bir başka terörist de ifadesinde, birçok defa çocuk denilecek yaştaki kızlara yapılan istismara şahit olduğunu belirtti. İstismara maruz kalan kız çocuklarından bazılarının intihar ettiği, bazılarının ise örgüt tarafından infaz edildiğini belirten terörist, yaşanan bu korkunç olaylara daha fazla dayanamayarak örgütten kaçtığını söyledi.

Söz konusu durumun terör örgütünden kopuşları artırdığı belirtilirken, yaşananların bölücü terör örgütünün Kandil'deki sözde elebaşlarının örgüt üzerindeki etkilerini azalttığı da ifade edildi.

.

Yorumlar (2)
Kral 3 yıl önce
Eeee ne yapalım acıyalım mı? Daha beter olun. Oraya çıkarken bilmiyor muydunuz ? Ne vaad ettiler yatlar katlar mı? Olacağı bu iyi olmuş böyle kopeklere
Süleyman 3 yıl önce
Bunlar daha çocuk ailelerinden kaçırılmış korkutulmus zorla suç isletilip birde istismara uğruyorlar nerede sivil toplum örgütleri nerede kadın hakları insan hakları çocuk hakları dernekleri sesleri niye çıkmıyor
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49