Tarım Bakanından "Örnek Köy" uygulanması!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Türkiye’de her ilde 3 tane “örnek köy” kurulması için çalışmaların başladığını söyledi.Bu konuda bütün belediye başkanlarına destek vereceğini açıkladı.

GÜNCEL 30.09.2017, 08:51
Tarım Bakanından "Örnek Köy" uygulanması!

Bu kapsamda belediye başkanlarına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Fakıbaba “Hatta bunu ilk defa burada söylemek istiyorum; 81 ilimiz var, 3 tane örnek köy, 81 ilde 245-250 civarında bir köy yapar. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak bu konuda bütün belediye başkanlarına destek vereceğim, örnek 250 köy çıkaralım. Yani toplulaştırma ile ilgili zaten bakanlığımız çok ciddi çalışmalar yapıyor. Şu anda hızlı yol alıyoruz. Yani yönetimin toplulaştırması diyorum ben buna. Yönetimi toplulaştırdığımız zaman girdiler daha ucuza mal olacak, bir defa fark edelim bir köyde 10 traktör varsa bu bire veya ikiye düşecek, girdi maliyeti düşecek ve ürünü çok daha pahalıya ihraç edebileceğiz” dedi.

Tohumda İsrail'in önündeyiz

Bakan Fakıbaba, Türkiye’nin tohum konusunda geldiğini noktaya dikkat çekerek “Türkiye’de halkın kafasında ‘biz tohumumuzu İsrail’den alıyoruz’ düşüncesi var. Hâlbuki İsrail bu alanda kimsenin bilmediği kadar küçük oranda ihracat yapabiliyor. Türkiye bu bağlamda İsrail’den kat kat üstün konumda” dedi. 

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49