Tam kapanmada bankalar açık mı? Bankaya gitmek için izin alınıyor mu?

Tam kısıtlama dönemine geçilmesiyle birlikte 17 günlük sokağa çıkma yasağı uygulamasına gidildi. İçişleri Bakanlığı genelgesinde tam kapanma sürecine ilişkin tüm detaylar yer alırken sokağa çıkma yasağından muaf sektörler ve çalışanlar da belirtildi. Peki, sokağa çıkma yasağında bankaya gidilebiliyor mu?

GÜNCEL 03.05.2021, 11:34
Tam kapanmada bankalar açık mı? Bankaya gitmek için izin alınıyor mu?

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı bilgilere göre; Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi'nde bankalar da yer aldı. İçişleri Bakanlığı genelgesine göre; Bankalar başta olmak üzere yurt çapında yaygın hizmet ağı olan kurum, kuruluş ve işletmelerin bilgi işlem merkezleri ile çalışanları (asgari sayıda olmak kaydıyla)'' yasakta muaf olacaklar ve kapanma süresince çalışabilecekler.

Bugün bankalar açık mı?

Bankaların çalışma saatleri, her bankanın kendi belirlediği saatlere göre olacak. Bankalar 10.00-16.00 saatleri arasında sayıları yönetim tarafından belirlenecek şekilde sınırlı sayıda şube ve personel ile hizmet verecek.

Bankaya gitmek için izin gerekiyor mu?

Acil finansal işlemler için bankalara doğrudan gidebilmek mümkün olmayacak. Bankalara gidebilmek için VEFA destek hattından onay almak gerekecek.

Vefa destek hattına 112 üzerinden ulaşım sağlanacak. Bankaya gidilecek günün en az 2 saat öncesinde arayıp izin alınması gerekiyor. 

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 12 Mayıs 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49