Tam kapanma ne zaman bitecek?

29 Mayıs günü başlayan tam kapanma sürecinde son günlere gelindi. Vaka sayıları 60 binlerden 10 binlere kadar düşünce gözler normalleşme dönemine çevrildi. Peki tam kapanma bitiyor mu?

GÜNCEL 11.05.2021, 10:42 11.05.2021, 11:42
Tam kapanma ne zaman bitecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, normalleşme takvimi hakkında, "İlk kabine toplantımızın en önemli gündem maddelerinden bir tanesi de zaten bu olacak. Bu takvimde okulların açılışı ile ilgili süreçte yer alacak. Salgının şüphesiz ki inişli çıkışlı seyri bu tür konularda çok önceden kesin tarihler vermemize mâni oluyor. Bakınız şu anda ciddi manada vefat sayısında düşüş var. Tabii bu aldığımız tedbirlerin netice vermeye başladığını gösteriyor.

Fakat gerektiğinde şartları zorlamam pahasına sizleri okulunuzla buluşturmak için her türlü gayreti gösterdiğimizden emin olabilirsiniz. Zira her halde bir gencin en büyük aşkı öğretmenidir, okulundaki arkadaşlarıdır, okuludur. Bizler ne yapıyoruz? Okullarımızla geleceğe yönelik güç kuvvet buluyoruz. Onun için derdimiz bir an önce sağlıklı bir şekilde okullarınıza kavuşmak, tekrar derslerinize dönmek ve hocalarınızla bir arada olmaktır" dedi.

İlk kabine toplantısının ne zaman yapılacağı belli değil. Ancak Kabine Toplantısı toplandığında kabinenin bir numaralı gündem maddesi "tam kapanma sürecinden normalleşme sürecine geçiş adımları" olacak. Kabineden sonra Cumhurbaşkanı'nın basın toplantısı düzenleyip alınacak kararları açıklaması bekleniyor.

Bayramda tam kapanma var mı?

Ramazan Bayramı arefesi 12 Mayıs, bayramın ilk günü ise 13 Mayıs tarihine denk geliyor. Bu nedenle arefe ve 13-14-15 Mayıs'taki Ramazan Bayramı'da da sokağa çıkma yasağı devam edecek.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 18 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49