Talat Başkan Bizi de Tatile Götür !

Devlet memurlarına yüzde 4 zam alan sendikanın İstanbul şube başkanı Talat YAVUZ , Kriz ortamında devlet memurlarının maaşlarının yoksulluk sınırına dayandığı bir dönemde il dışında lüks otellerde tatil modunda toplantılar düzenliyor. Memursen üyelerinin verdiği aidatlar böyle çarçur ediliyor . Merhum Akif İNAN Hocanın öğrencileri olsaydınız ; şu kriz ortamında millet geçim sıkıntısı çekerken üyelerinizin paralarını 5 yıldızlı otellerde ezme yerine bu parayla İstanbul’da 100 ihtiyaç sahibi aileye yardım edebilirdiniz ... Memursen başkanı olan Talat YAVUZ’un bu lüks harcamalarına para yetmiyor olacak ki , Eğitimbirsen ilçe teşkilatlarına öğretmenlere verilecek sabah kahvaltısını yasaklarken , Memursen için yönetim gideri altında para talep edildi . Karşı çıkanların tasfiyesi yolda !

GÜNCEL 08.12.2019, 19:10
Talat Başkan Bizi de Tatile Götür !

Türkiye’de ve Dünya’da STK’lar, dernekler, vakıflar, meslek odaları, siyasi partiler, şirketler, sendikalar zaman zaman faaliyet gösterdikleri il ya da ülke dışında toplantılar yaparlar. Gerekçe; aileden uzakta tamamen işe konsantre vaziyette kafa kafaya verip beyin fırtınası yapmak ve önemli kararlar almaktır. Ayrıca; bu tür toplantıların katılımcılar arasında kaynaşmayı sağladığı, birlik beraberliği artırdığı ifade edilir.

Genellikle de bu toplantılar ya katılımcıları rahatlatmak için deniz kenarındaki tatil beldelerinde, termal tesislerde ya da oksijeni bol olan yüksek rakımlı yaylalarda yapılır. Çünkü; faaliyet gösterilen mahalde yüksek rakımlara göre oksijen sıkıntısı yaşanmaktadır. Yaylaya çıkınca; normal şartlarda yüksek düzeyde bir düşünme faaliyeti için yeteri kadar oksijen alamayan beyin daha bol oksijene kavuşunca düşünme becerisi artar. Bu durum her ne kadar geçici olsa ve yaşam alanına dönüldüğünde eski seviyeye gelse de önemli kararlar bol oksijen altında yüksek performansla alınmış olur.


Bu toplantıların, aslında toplantı görünümlü gezi, tatil programları olduğunu; asıl amacının demokratik sistemlerin vazgeçilmezi olan koltuğu korumak için delege memnuniyetini sağlamak olduğunu iddia edenler de yok değil hani… Ama biz biliyoruz ki; bizim ülkemizin STK’ları asla bu düşünce ile hareket etmezler. Bu tür toplantıların delege demokrasisi ile bir alakası olamaz. Onlar bilirler ki; parasını ceplerinden vermedikleri bir tatil yasal olsa da helal değildir. Ama bu tür toplantılara katılamayan kimi kötü niyetli kişiler meseleye tatil, adam ayartma gözü ile bakıp hasetlik edebilmektedirler. Hiç düşünmezler ki; 15.000 TL maaş aldığı iddia edilen adamlar kendilerine ait olmayan bir parayla tatile niçin tenezzül etsinler? Değil mi? Akıl var, mantık var… Ülkenin STK temsilcilerini, siyasetçi ve sendikacılarını devlet parasıyla tatile giden kimi il müdürleri ile bir tutmamak lazım.

MemurSen İstanbul İl Başkanlığının doğal güzelliği, termal tesisleri ve yüksek rakımda bol oksijeniyle bir yeryüzü cenneti olan Bolu Narven Termal Kasabasında gerçekleştirdiği Başkanlar Kurulunun hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Özellikle yoksulluk sınırı altında maaş almakta iken yılbaşında %4 + enflasyon farkı kadar zam alacak olan memurların, şiddet mağduru öğretmenlerin sorunlarının konuşulup çözüme bağlandığını ümit ediyor, katılımcıları tebrik ediyoruz. Ülkemizin ve çalışanların bu tür toplantılara ihtiyacı var. Bu tür toplantıların artması sorunların çözümüne bir nebze olsun katkı sağlayacaktır. Çalışan kesimin temsilcilerine elit ortamlarda toplantı yapmayı hor görmek eski Türkiye anlayışıdır. Bu arada toplantılara katılmayan kimi Başkanlarda kamuoyunun gözünden kaçmıyor! Onlar da taşın altına ellerini koymak durumundalar. İstanbul MemurSen adına bir anlamda ilki gerçekleştiren MemurSen İstanbul İl Başkanı Talat Yavuz’u tebrik ediyoruz. Bu toplantılara medya da davet edilirse memnuniyetle katılım sağlayacağımızın bilinmesini istiyoruz. Talat Başkan görelim seni… Bir dahaki sefere bizi de unutma…

Yorumlar (104)
istanbul sosyetesi 9 ay önce
KAMUDAN HABER SİZDE OLMSANIZ BUNLARIN GERÇEK YÜZLERİNİ GÖREMEYECEĞİZ ŞİMDİ BU MU MÜSLÜMANLIK İSRAF HARAM DEĞİLMİ YAZIKLAR OLSUN
Sinan 9 ay önce
Arap şeyhleri gibi yaşıyorsunuz aynen her şey lüks
oh ne ala 9 ay önce
yiyin beyler yiyin hayatınızda göremeyeceginiz lüks hayatı yaşıyorsunuz sıkıntı yok ali abiniz genel merkezden paranızı akıtır ödenek olarak size
üye 9 ay önce
yatacak yeriniz yok sizi her yerden yiyiyorsunuz profosyonel yiyiciler sizi
Birileri Reisi Yanıltıyor 9 ay önce
Kamudan haber vurdu ve fol oldu. Milletin aidatıyla sefa sürenleri Allah'a havale ediyorum. Üyesine sırt çevirenlere yedikleri içtikleri haram olsun. Reis bunları ve icraatlarını görsün. Memur bunlara kızıyor ama hesabı Akpartiye kesiyor. Akpartiye en çok zarar verenlerden biriside bunlardır.
teşekkürler 9 ay önce
Kamudan Haber, cesur bir duruşla etik değerlere sahip çıkma noktasındaki duyarlılığınız için teşekkürü ziyadesiyle hak ediyorsunuz.Alkışlar sizin
pendikli 9 ay önce
Öğretmenler gününde bize layık gördükleri şeyi bir görseniz Plastik bardak. Tanesine 27 tl vermişler. 27tl X 8000 üye 216 bin TL Bizim üye aidatlarımızı çarçur ettiler. Ne gerek var canım termos görünümlü plastik bardağa. Bir de Çok duygulanmışlar. Evet Meselenin zaten TAMAMEN DUYGUSAL OLDUĞU AŞİKAR.
Memursenli. 9 ay önce
Yayımlamazsınız ama yine de yazalım.
Sanki bu toplantıları sadece memur-sen yapıyormuş gibi yankı bir haberi neden yaptığınızı anlayamadım. Amacınız sadece Talat Başkana çamur atmak ama ancak atmaya yeltenirsiniz gücünüz yetmez.Sizin sahibinizin gücü yetmedi sizin hiç yetmez.Bu haberleri her otelde program yapanlara da yapın tarafsizliginizi görelim.
hadi lan ordan sizin eserininz bunlar yalamacılar 9 ay önce
sadece yuh diyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49