Sosyal medyada gündemden düşmeyen Prof. Mehmet Ceyhan'dan açıklama geldi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, sosyal medyada hakkındaki 'Mehmet Ceyhan tutuklansın' görüşleriyle ilgili düşüncelerini dile getirdi. "Ben 30 yıldır aşının önemini, bilimsel yaklaşımın önemini anlatıyorum. Bundan zarar gördüğünü düşünen bir kesim varsa onların yazdıkları, söyledikleri çöp kadar önemli değil benim açımdan" dedi.

GÜNCEL 07.05.2021, 17:32
Sosyal medyada gündemden düşmeyen Prof. Mehmet Ceyhan'dan açıklama geldi

Prof. Dr. Ceyhan, Koronavirüs salgını ve aşılama ile ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösterilerek, '#MehmetCeyhanTutuklansın' etiketiyle paylaşım yapılması ve hakkında suç duyurusunda bulunulmasına ilişkin açıklama yaptı. 

Mehmet Ceyhan, "Beni şikayet edenler, sosyal medyada hakkımda yalan, iftira dolu haberler yazanlar, şunu bilsinler ki ben hiç dikkate almıyorum, yazdıklarını okumuyorum. 30 yıldır bunu yapıyorlar. Ben 30 yıldır aşının önemini, bilimsel yaklaşımın önemini anlatıyorum. Bundan zarar gördüğünü düşünen bir kesim varsa onların yazdıkları, söyledikleri çöp kadar önemli değil benim açımdan. Paniğe sevk etme meselesine gelirsek doğrular, panik yaratıyorsa ki o fikirde değilim. Tam tersine ben halka da direkt hitap etmeden, devlete de 'Şunları yaparsanız bu salgın daha kolay kontrol altına alınır', 'Şunlarla salgınla mücadele zarar görür' diye konuşuyorum" dedi.

"CİMER'e şikayet ediliyorum"

Ceyhan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) şikayet edildiğini de belirtti, "Kasım ayında bir vatandaş, beni Antakya'dan CİMER'e şikayet etmiş. Yazısı geldi daha yeni, cevap yazdım. Çok enteresan, diyor ki 'Halkı paniğe ve korkuya sevk ediyor'. Örnek olarak da bir gazetede çıkan haberin fotokopisini eklemiş. O haberde ben şöyle diyorum; 'Kasım ayında vakalar azalmıştı, şunları yapmazsak biz 3'üncü dalgayı yaşarız, şunlar yapılırsa yaşamayız'. Şikayet edenin şanssızlığına bakın ki hemen arkasından çok büyük artış dalgası yaşamışız. Onun beni suçladığı şeyde belki benim dediklerim dikkate alınsaymış belki bu düzeyde yaşamayabilirmişiz. O yüzden hiçbir önemi yok benim için. Onların 30 yıldır çok organize saldırmalarına alıştım" diye konuştu. 

Yorumlar (7)
Recai 2 ay önce
Bu adam riskli...
Musti 2 ay önce
Yaptıklarınız ortada sayın Ceyhan. Siz ve sizin gibiler insanları çok rahatsız ediyorsunuz. Ülkeyi zorba tıpçılar devletine çevirdiniz. Doktor bakışıyla yönetilen ülke parapsikolojik sorunların yaşandığı bir yere döndü. İnsanların tepkisini çekmek istemiyorsanız o zaman medyatik olmayın çok mu zor ya da bü süreçten ekmek mi yiyorsunuz
Adin 2 ay önce
Mason kulübünü izah et sen şayet doğruysa.Onlar şerre hizmet etmeyene ödül vermez.
öz 2 ay önce
kanal kanal konuşacağına aşıyı yapmıştın
Akın 2 ay önce
Kanal kanal gezmeyi bırak 65 yaş üstü değil misin sen ya... Evinde otur...
Aşısız fert 2 ay önce
Felaket tellalı bu insanlar. Suç bunların değil, bunların ormanını kesip insan içine salanın, TV ye çıkaranın. Ama dikkat edin tüm medya unsurları aşı şakşakçılığı yapıyor. Bu işte güzel iş var anlaşılan.
Kral 2 ay önce
Iyi de hocam, insanlar artık güzel seyler duymak istiyor.Yorulduk, daraldık. Hergün kötü birşeyler duyarak iyice karamsar olduk.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 23 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49