Sosyal medya yalanlarına ceza gündemde

Son dakika haberi: AK Parti MYK, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Sosyal medyada bilgi kirliliğine neden olan kişilere ceza vermesini öngören düzenleme masaya yatırılacak.

GÜNCEL 09.08.2021, 15:06
Sosyal medya yalanlarına ceza gündemde

Son olarak 14 Temmuz’da yapılan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı, yaklaşık bir ay sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bugün yapılacak. Toplantının öncelikli başlığı, yurdun çeşitli yerlerinde günlerdir mücadele edilen orman yangınlarıyla ilgili son durum olacak.

YANGIN ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLECEK

MYK toplantısında, AK Parti olarak orman yangınlarına karşı verilen mücadele dâhilinde bugüne kadar yapılan çalışmalar değerlendirilecek. Bu doğrultuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde Antalya’nın Manavgat ilçesine yaptığı ziyaretle ilgili kurmaylarıyla izlenimlerini paylaşması bekleniyor. Yine genel başkan yardımcıları, milletvekili ve parti teşkilatı mensupları yangından zarar gören vatandaşlarla bir araya gelmişti. Toplantıda bu vatandaşların beklentileri ve talepleriyle ilgili konuların da gündeme geleceği ifade ediliyor.

SOSYAL MEDYA DÜZENLEMESİ MASADA

Erdoğan, toplantıda kurmaylarıyla yeni dönemde Meclis gündemine getirilmesi planlanan sosyal medya düzenlemesi ilgili de değerlendirmelerde bulunacak. Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a düzenleme ile ilgili bir sunum yapılması planlanıyor. Düzenleme ile sosyal medya üzerinden yalan haber yayan, algı operasyonu yapan ve bilgi kirliliğine sebep olan kişilere ceza verilmesi öngörülüyor. Yine düzenleme ile sosyal medya üzerinden işlenen suçlar Türk Ceza Kanunu’nda (TCK) tanımlanacak.

YENİ ANAYASA MASADA

MYK toplantısının bir diğer önemli başlığı ise AK Parti kurmaylarının da aralarında bulunduğu Anayasa Bilim Kurulu tarafından çalışmalarına devam edilen yeni anayasa olacak. Yaklaşık 130 maddeden oluşan yeni anayasa ile ilgili çerçevenin toplantıda çizilmesi bekleniyor.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ

Yorumlar (3)
taliban 2 ay önce
ohh ohhh ohhh suyundan da koy azcık
Resmen modern bir taliban(sadece özgürlüklerin taliban ve çevresina ait olduğu) ülkesi olma yolunda hızla ilerliyoruz
bülent 2 ay önce
katılmamak elde değil
Ali 2 ay önce
İki kişinin canı yanar sonra aynen devam . Aynen mesaj yasası , cam filmi yasası, çakarlı araba yasası gibi.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49