Sorumluluk sınavları 22-30 Haziran'da yapılacak

Öğrenciler, sınavlarda, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının derslerinden birinci döneme ait konu ve kazanımlardan sorumlu olacak

GÜNCEL 06.06.2020, 13:28 06.06.2020, 13:34
Sorumluluk sınavları 22-30 Haziran'da yapılacak

Lise öğrencileri ile hazırlık sınıfında öğrenim gören öğrenciler için sorumluluk sınavları, 22-30 Haziran arasında gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından illere gönderilen yazıya göre, tüm derslerden başarılı olan öğrenciler ile başarısız dersleri bulunanlardan yıl sonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler sınıfını doğrudan geçecek. Alt sınıflar da dahil, başarısız ders sayısı toplamına bakılmaksızın doğrudan sınıfını geçemeyen öğrenciler ise baraj, ders ayrımı yapılmaksızın sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecek.

2019-2020 eğitim ve öğretim yılında sorumlu geçilen derslerini kapsayacak şekilde yapılacak sorumluluk sınavlarına 9, 10, 11 ve 12'inci sınıf öğrencileri ile hazırlık sınıfında öğrenim gören öğrenciler katılabilecek.

Sınavlar, öğrenci ve velilere duyurulup okul yönetimlerince gerekli tedbirler alınarak 22-30 Haziran'da gerçekleştirilecek.

Öğrenciler, sınavlarda, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının derslerinden birinci döneme ait konu ve kazanımlardan sorumlu olacak.

Yorumlar (9)
E okulda gözükmüyor! 1 yıl önce
Meslek lisesinde tahmini doksan ders var şu an sistemde gözükmüyor 20 mayısta dersler sistemde gözükecek iki gün sonra doksan derslik liste yürürlüğe girecek! Bu sınav programını iki günde idareci nasıl yapacak? Bunu düşünen yok!
Herkes ayrı telden! 1 yıl önce
Reis 2019-2020 bitti yeni öğretim yılı 2020 eylülde dedi! Bakan önce ağustosta telafiyi başlattı! Şimdi 22 haziran da seminer ve sorumluğu başlatıyor! Meslek liselerinde yüzün üzerinde sorumluluk sınavı çıkacak! Üstelik bu dersler henüz e okula yansıtılmadı ve tahminen 19 haziran dan sonra yansıtılacak! Ve 22 haziranda okul idareleri devasa sorumluluk sınavını başlatacak deniliyor! Bu öğrencilerin bir günde ister istemez birkaç sınavı olacak korona bulaşması için zemin hazırlanıyor!
Ertuğrul bey 1 yıl önce
Tüm sınıf seviyelerinde sorumluluk sınavlarını yapmak istemek, okullarda baya bir öğrenciyi okula yığmak demek. Bu kadar öğrenci için tedbir nasıl olacak. 2000-3000 öğrenci sayısı olan okullar var. Bu kadar riski almaya ne lüzum var. Bence sadece 12 lere sorumluluk sınavları yapılmalıdır.
Hep Hesapsız 1 yıl önce
Okullardaki öğretmenlerin çoğu il dışında. Öğrenciler memleketinde.Sayin bakan şu 3 aylık sürede ne yaptığını bilmeden kırk fikir değiştiriyor.Okul idareleri tedbir alacak.Sınavları idâre kimlerle yapacak her öğretmene 10 sınav gözcülüğü yazın bakayım okullarda neler oluyor.Kutsal meslek ya LGS Sınavı için ilçeler öğretmen bulamıyor. Sayın Ankaradakiler herşey güllük gülistanlık gibi yazıyı gönder nasıl olsa çözülür....Ne diyeyim Eğitim HERKESE ŞART...
Ertuğrul 1 yıl önce
tüm sınıf seviyelerinde sorumluluk sınavlarını yapmak istemek, okullarda baya bir öğrenciyi okula yığmak demek. bu kadar öğrenci için tedbir nasıl olacak. 2000-3000 öğrenci sayısı olan okullar var. bu kadar riski almaya ne lüzum var. bence sadece 12 lere sorumluluk sınavları yapılmalıdır.
Ahmet Al 1 yıl önce
HANGİ ÖĞRETMENLERLE SINAV?
Öğretmenlerin çoğu idari izinde il dışına çıktı,kendi memleketlerine döndüler.Bakanlık bu öğretmenlerin bulundukları yerde mesleki eğitimlerini(seminerlerini) yapabileceklerini açıkladı.Branşında tek olan birçok öğretmenim il dışında şimdi ben bu sınavları kimle yapacağım.Düşünülmeden alınmış bir karar.Eğer bu sınavlar yapılacaksa tüm öğretmenlerin görev yaptıkları yere dönmeleri gerekir.Özellikle Doğu ve Güneydoğu'da görev yapan öğretmenler.Yapılması gereken 12.sınıfların mezuniyetleri nedeni ile bu ay içinde Sorumluluk sınavlarının yapılması,diğerlerinin sınavlarının Eylül ayında yapılması.
Ne yapmıya 1 yıl önce
Meb de neler oluyor..seminer ..sorumluluk sınavları...bi oldu biti dönüyor ama..kokusu yakında çıkar...
Temizlik ne olacak? 1 yıl önce
19 Haziran da okullarda işkur elemanları işi bırakıyor Kadrolu hizmetli kalmadı.14-15 tane sorumluluk dersi olan öğrencilerimiz( özellikle meslek liselerinde) var!Bu çocuklar günlerce sınava girecek ve lavobaları kullanacak ! Kim temizliğini yapacak? En çok bulaş lavabo ve tuvaletlerde olur! Bakan akşam oturup sabah karar açıklıyor? Koskoca bir dönem yirmi milyon öğrenci için kayıp! Ve salgın bitmedi! Her an ikinci dalga gelebilir!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 03 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49