Sınıftaki öğrencinin COVID-19 testi pozitif çıkarsa ne yapılacak?

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü temaslı takibi, salgın yönetimi, evde hasta izlemi ve filyasyon rehberini güncelledi.

GÜNCEL 07.09.2020, 12:29
1928
Sınıftaki öğrencinin COVID-19 testi pozitif çıkarsa ne yapılacak?

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü temaslı takibi, salgın yönetimi, evde hasta izlemi ve filyasyon rehberini güncelledi.

5 Eylül 2020 tarihi itibariyle güncellenen rehbere göre aynı sınıf ortamında bulunan öğrencilerden birisinin testinin pozitif çıkması halinde, aynı sınıfı paylaşan öğrenciler ve öğretmenler 14 gün boyunca evde ateş ve/veya solunum semptomları açısından takip edilir.

Yorumlar (5)
veli 2 hafta önce
Güney Kore örneği ortada iken okulların yüz yüze derslere açılması felaket olur.Kim alacak bu işin sorumluluğunu.Öğrencilerin ve kronik hasta yakınlarının sağlığı her şeyde önemlidir.
ali 2 hafta önce
Zaten açıldığı söylenen bazı ülkelerde de eyalet sistemi var. Sadece bazı eyaletler açmış. Onlar da bir süre sonra kapatmak zorunda kalıyorlar. MEB'in yapacağı iş eba'da takılma sorunlarını halletmektir.
ahmet 2 hafta önce
okullar bu durumda açılmasın
hakan 2 hafta önce
oteller bölgesinde ikamet ediyorum. 10 Ağustosta ruslar geldikten sonra her tarafımız kırmızı oldu. oteller haritada kıpkırmızı. hepsi üst üste . maske falan takan yok. kovitten dolayı kırmızıya boyanan otellerin açık kalmasına nasıl izin veriliyor anlamıyorum.
adil düzenci 2 hafta önce
21.yüzyılda savaş usulü terör ve biyolojik saldırı oldu. Tüm güvenlik tedbirleri ve toplumsal yapıyı buna göre kurgulamamız lazım. Öncelikli olarak kaliteli besin ve aşı ilaç üretimlerine ağırlık vermeliyiz vee hastane inşaatlarına sağlık çalışanlarına verilen paralara laf edenleri de yuhalamalıyız.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49