Sınavda 'Tayyip'e sor' şıkkı... Varank 'aşağılık ağız' dedi

Bakan Varank: "Üniversiteleri bir bilim merkezi olarak değil de kokuşmuş ideolojilerinin arka bahçesi görenlerin eğitimden anladığı seviyesizlik ortada. Bu aşağılık politik ağzı rahatça kullanabilmek için hukuka uygun rektör atamalarını dahi militan eylemine çevirenlerin de asıl derdi budur!"

GÜNCEL 28.01.2021, 15:28
Sınavda 'Tayyip'e sor' şıkkı... Varank 'aşağılık ağız' dedi

Marmara Üniversitesi'nde düzenlenen bir sınavda öğrencilere "Ayakkabı almak istiyorsun ama çok pahalı. Ne anlama gelir?" şeklinde bir soru sorulduğu ve şıklar arasında, "Tayyip'e sor" şeklinde bir seçenek bulunduğu iddiası gündeme getirildi.

İngilizce İktisat sınavında sorulduğu iddia edilen soru dışında başka bir soruda da, "Ticarete kapalı küçük bir kasabada herkes fındık üretiyor. Serbest ticarete kadar kimin refahı artacak?" denildiği ve cevaplar arasında "Tayyip her zaman kazanır" şıkkı bulunduğu belirtilen haberlerle ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank sosyal medyadan açıklama yaptı.

Varank açıklamasında, "Üniversiteleri bir bilim merkezi olarak değil de kokuşmuş ideolojilerinin arka bahçesi görenlerin eğitimden anladığı seviyesizlik ortada. Bu aşağılık politik ağzı rahatça kullanabilmek için hukuka uygun rektör atamalarını dahi militan eylemine çevirenlerin de asıl derdi budur!" dedi.

Yorumlar (4)
salih aydın 5 ay önce
bu edepsizliğiyapanlara hesabi mutlaka sorulmalı
Hesap vereceğiniz gün yakın 5 ay önce
Aşağılık ağız sizinle bu ülkeye bulaştı ve yayıldı. Yalan, arsızlık ve talan gibi...
Carlo 5 ay önce
Bunlar boş işler okulları üniversiteleri acın
yettiniz gari 5 ay önce
Bu ülkeye aşağılık ağzın kimler tarafından sokulduğu herkesin malumu...
"ananı da al git!" mi demişti birileri, daha yazalım mı!
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 24 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49