Sigortay ve BES’e yeni ayar!

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ve trafik sigortası ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. .

GÜNCEL 04.08.2017, 08:05
Sigortay ve BES’e yeni ayar!

Otomatik BES üzerinde 1-2 hususta çalıştıklarını belirten Şimşek, "Bunlar net değil, ham çalışmalar. BES'e katılım yaşı şu anda 18 ve üstü, acaba bunun altına da bu imkanı sağlarsak uzun vadeli tasarrufları daha da artırır mıyız, birinci husus o. Cayma süresi üzerinde de çalışıyoruz, acaba orada farklı bir formülasyona girersek, 2 aylık cayma süresini biraz esnetirsek, belki o zaman bir baskı oluşmaz, vatandaş getiriyi, birikimi görür, sistemde kalır" dedi. Şimşek, trafik sigortasında tavan fiyatla ilgili soru üzerine de şöyle konuştu:

"Tavan fiyat uygulamalarını doğru bulmuyorum, mecbur bıraktılar bizi. İsterim ki olaya 3 boyutlu bakalım. Bir, düzenlememiz dikkate alınsın. İki, sistem normal işlesin. Şirketlerin sürdürülebilirliğini önemsiyoruz, bu patikada fiyatlama olsun. Yükleri ağır, her 100 liralık primin 30-31 lirası vergiye, SGK kesintilerine vb. gidiyor. Ona çalışıyorum şu anda. Maliye Bakanımız'la konuşacağız, makul düzeye çekebileceğimiz bir unsur varsa ona da çalışıyoruz.".

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 22 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49