Sigorta şirketleri, ekstradan araç sahiplerinden avukatlık masrafı tanzim ediyor

Kazaya karışan sürücülerin araçları uğradıkları hasardan dolayı değer kaybı yaşamaktadır. Araç sahipleri bu zararlarını en az seviyeye düşürmek için değer kaybını tazmin etmek istemektedirler. Ancak bu değeri almaya çalışırken araya sigorta şirketlerinin avukatları devreye sokuluyor ve ekstra vekalet ücreti ve masrafı alınıyor.

GÜNCEL 13.05.2017, 11:21
Sigorta şirketleri, ekstradan araç sahiplerinden avukatlık masrafı tanzim ediyor

Kazaya karışan sürücülerin aracın piyasa değerinin düşmesi nedeniyle uğradıkları değer kaybını tazmin etmek istediklerinde sigortacıların avukatlık oyunu ile karşı karşıya kaldıkları belirlendi. .

Normalde kazaya karışan bir araç sürücüsü, asli kusurun bulunduğu aracın sigorta şirketini arayarak, sigorta şirketinin gönderdiği formu doldurup kendi sigortasına teslim edebiliyor. Böylece 2 sigorta şirketi kendi aralarında bir değer kaybı tespitinde bulunarak çıkan değer kaybı bedelini hiçbir kesinti yapmadan sürücünün hesabına yatırıyor. Vatandaşın bireysel olarak yapacağı itiraz işlemleri için avukatlara yönlendirilmesi ile, ekstradan vekalet ücreti ve masraf alınıyor..

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 28 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49