SENDİKALAR CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK!

Astronomik sendikacı maaşları, eşe dosta kıyak, aşna-fişne, lüks makam araçları, beş yıldızlı otellerde programlar, görkemli sendika binaları, israf, şatafat, yolsuzluk…

GÜNCEL 06.02.2020, 21:54 06.02.2020, 22:12
SENDİKALAR CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK!

Astronomik sendikacı maaşları, eşe dosta kıyak, aşna-fişne, lüks makam araçları, beş yıldızlı otellerde programlar, görkemli sendika binaları, israf, şatafat, yolsuzluk…
Huzur hakları, temsil giderleri, kul hakkı, haklı-güçlü/güçlü-haklı, yoksulluk sınırı altında maaş alan memurlar, salon toplantıları, hamaset konuşmaları, sloganlar, alkışlar, havada uçuşan mottolar, davamız destanları, aforizmalar, -meli/-malı kipleri, ekmek, özgürlük, kazanımlarımız, Audiler, göl kenarları, nehirler, düşler…


Tüm bu kavram kargaşasının arasında, sizlerin de fark ettiği gibi haberimize; Genel İzleyici, +18, Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış, Şiddet/Korku, Cinsellik gibi televizyonlarda kullanılan akılı izleyici kodlarını kullanarak manşet attık. 


Yoğun olarak son birkaç gündür daha da geriye gittiğimizde memurların toplu sözleşme sürecinden bugüne gerek internet medyasında gerekse sosyal medyada sendikalarla ilgili üst üste haberler yer almakta… Yazılanları okuyunca bundan böyle sendika haberlerine televizyonlarda kullanılan akılı izleyici kodları koymamıza hak verecek çocukları ve gençleri bu haberlerden uzak tutacaksınız.


Toplu sözleşme süreci devam ederken kimi sendikaların zaten yüksek olan sendikacı maaşlarını kendi veri tabanlarında bile memur maaşlarının yoksulluk sınırının altında kaldığı bir dönemde şube başkanları için; 15-16 bin TL, genel başkanlar için ise; 30 bin TL bandına çıkarmaları bir hayli tepki gördü. Fakat yapılan bütün çağrılara rağmen kimi sendikalar iddia edilen bu zamlı maaşları bir türlü açıklamadılar. Teşkilat sırrı olarak kaldı.


Zamlı maaşlar tartışılırken; Türk Eğitim Sen’li bir şube başkanının kız öğrencisi ile uygunsuz ilişkisi ortaya çıkınca dövülen ve istifa eden şube başkanına bir grup Ülkü Ocakları mensubu tarafından gereken uyarının uygun bir şekilde yapıldığı iddia edildi.


Bu devam ederken Memur-Sen'in Genel Başkanvekili ve Sağlık Sendikası Genel Başkanı Semih Durmuş'un maaşına yüzde 50 zam yapılarak maaşının 26 bin 94 liraya yükseltildiği, ayrıca kendisine 800 bin liralık Audi A6 makam aracı alındığı iddiaları gündeme düştü.


Akabinde Eğitim-Bir-Sen’in bir şube başkanı hakkında ortaya atılan iddiaların ardından istifa etti. 


İki gün önce MemurSen’e bağlı Büro Memur-Sen Genel Merkez Denetleme Kurulunun yolsuzluk yaptığı iddia edilen mevcut Genel Başkan Metin Yılancı’nın görevine son verilmesi ve ivedilikle görev değişimine gidilmesine karar verdiği iddia edildi.

Haber sitelerinde Denetleme raporuna göre Genel Başkan Metin Yılancı’ya zimmet çıkartıldığı yazıldı.

Metin Yılancı, 02 Kasım 2018 tarihlerinde Vecdi Yanbaz’ın istifası üzerine seçime giden yönetim kurulunca başkanlık görevine getirilmişti. 02 Kasım 2018’de istifa eden önceki genel başkan Vecdi Yanbaz’ın da yine benzer iddialara konu olan bir ses kaydı üzerine istifa etmek durumunda kaldığı iddia edilmişti.


Antalya Haberal gazetesinden Teslime Tosun 21.12.2019 tarihli yazısında; ‘’Eyy ………. beyefendi. Orada yazılan aşna-fişna olayına, bu aşna-fişna olayının faturasını milli eğitime temizlik malzemesi veren firmaya ödetme olayına açıklama getirmek yerine yasaklatmaya gitmek ne demektir? Sendikadan Hacker'e ödenek çıkmayınca, cebinden para gitmesin diye bu yolu mu denedin?


Yanlışım varsa düzelt lütfen 12 bin törkiş lira Eğitim-Bir-Sen'den maaş alıyorsun. Bari çapkınlığının faturasını kendin ödeseydin. Atla-deve değil olanı biteni 300-500 liralık rakamlar bunlar. Bu yaptığına ancak "El parasıyla, çapkınlık yapmak" denir. "Hayır ben böyle bir şey yapmadım. Bu bana yapılmış bir iftiradır. Benim haysiyetim ve şerefimle oynuyorlar" diyorsan git mahkemeye, aç bana dava, bende vereyim belgeleri. Eğer belgeler sahte ise ben yanarım. Ya doğruysa! O zaman sen değil milletin içine çıkıp gezmek, ailenin, çocuklarının yüzüne nasıl bakacaksın?’’ dediği Eğitim-Bir-Sen Antalya Şube Başkanının istifasını; 16.01.2020 tarihli ve istifa geldi başlıklı yazısında; ‘’Eğitim-Bir-Sen Antalya Şube Başkanı ve Memur-sen Antalya İl Başkan’ının akşam saatlerinde istifa ettiğine dair bilgiler geldi.’’ Diyerek duyuruyordu.


Bugün Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’ın kolunda 50 bin liralık saat olduğu haberini okurken; Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul'un piyasa değeri yaklaşık 110 bin TL olduğu iddia edilen aracını oğluna 45 bin TL'ye sattığının haberini okumaya başladık.


Görülüyor ki; vefat eden Jaguar Şemsi lakaplı sendikacıdan bugüne sendikalarda değişen bir şey yok. 


Siz söyleyin çocuklarımızı ve gençlerimizi sendika haberlerinin olumsuz örnek oluşturabilecek etkisinden korumayalım mı?

Akıllı izleyici kodlarını, akıllı okuyucu kodu olarak kullanmak ta haksız mıyız?

Kadir AYATAR

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (20)
Necis İbraham 1 yıl önce
Sivas Şube Başkanı HİT te sendikanın arabası ile hanımını işe bırakıyor. Biz başkanımıza güveniyoruz çünki her yıl mutad olarak üyeleri umreye götürmesi karşılığında promosyon olarak ümre tatili yapıyor. Hem sakalı da var. Hem de ilahiyatcı. Kul hakkını bilir diye düşünüyoruz. Mübarek topraklara o kadar gitmiştir. Bir şeyler kapmıştır diye düşünüyorum.
Mazhar 1 yıl önce
Hacı Bayram Tonbul ile ilgili haberi niye kayıp ettiniz gene hani makam arabasını oğluna satmıştı bu nasıl habercilik haber nerede???
Öğretmen 1 yıl önce
Kamudan haber sitesi yöneticileri,
Şahsım ve eğitimci arkadaşlarım adına teşekkür ederim. Yüreğinize sağlık
Köyceğizli 1 yıl önce
Sendikalar lağım gibi. Hangi kapağı kaldırsam etrafa pislik yayılıyor. Koku ise cabası. En iyisi üzerine beton dökmek. Saf üye kardeşlerim istifa ederse bu lagimlar kuruyacaktır.
KLAVUZ 1 yıl önce
Her zaman söylüyorum ve bir kez daha üstüne üstüne basarak belirteyim ki tüyü bitmemiş yetim hakkının da içinde barındığı bir bütçeden, sendika üyelerine sendikal üyeliklerinden dolayı ödenen parayı ben de bir kamu çalışanı ve de bir vatandaş olarak verenlere de, alanlara da bu parayı helal etmiyorum. Hiç bir sendikayı da ayırım yapmaksızın para pul kousundaki işlenen bu vebale ortak olanları da Allah'a havale etmekten başka bir şey de yapamıyorum.
istanbul sosyetesi 1 yıl önce
yiyin beyler yakışır
ali 1 yıl önce
Allah hesabını sorar, bir de topragin alti var
Vatandaş 1 yıl önce
Bu milletin 1 kuruşunu bile haksız yere yiyenlerin Allah en sevdiklerinden çıkarsın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 30 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49