banner1990

banner1989

SENDİKA BAŞKANLARININ MAKAM ARACI SALTANATI

Sendika başkanlarının makam aracı saltanatı haberlerine bir yenisi daha eklendi. TÜRK-İŞ'e bağlı TEKSİF Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Sebahattin Çetin'in Volvo S90 marka lüks makam aracı işçilerin tepkisini çekti. Makam aracını gören işçiler Çetin'e "Maaşınız ne kadar?" diye sordu ancak yanıt alamadı.

GÜNCEL 16.10.2019, 11:47 16.10.2019, 11:59
SENDİKA BAŞKANLARININ MAKAM ARACI SALTANATI

Bursa İPEKİŞ'te çalışan 110 işçi Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (TÜRK-İŞ) bağlı TEKSİF sendikasından ayrıldı. Bunun üzerine TEKSİF Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Sebahattin Çetin, sendikadan ayrılan işçileri ikna etmek için Bursa İPEKİŞ fabrikasına geldi. Çetin'in kullandığı Volvo S90 lüks makam aracını gören işçiler Çetin'e büyük tepki gösterdi. Ayrıldıkları sendikaya geri dönmeyeceklerini söyleyen işçiler Çetin'e "Maaşınız ne kadar?" diye sordu ancak yanıt alamadı.

ARAÇ SENDİKANIN

TEKSİF Bursa Şubesi Başkanı Nihat Şeker, Volvo marka otomobilin sendikaya ait olduğunu doğrulayarak, "Sanıldığı gibi lüks denilen Volvo marka makam otomobil öyle milyonluk değere sahip bir araç değil. Standart ölçülerde bir otomobil. Bu tür makam araçları diğer sendikalarda var" ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ

TEKSİF Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Sebahattin Çetin'in Çetin'in Volvo S90 lüks makam aracını sosyal medyada da gündem oldu. Vatandaşlar, "Bunlar mı işçilerin haklarını koruyacak?" diyerek tepkilerini dile getirdi.

SENDİKA BAŞKANLARININ MAKAM ARACI SALTANATI

Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Dursun'un, piyasa değeri yaklaşık 800 bin lira olan Audi A6 aracı almasının ardından Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci'nin de süper lüks makam aracı büyük tepki çekmişti. Başkan Değirmenci, değeri yaklaşık 1.8 milyon lira olan BMW 7.40 LD Drive model araç almıştı.

"KAMPANYA VARDI"

"Aracı kampanyayla 1.3 milyona, 3 hafta önce aldım" diyen Değirmenci, süper lüks BMW'sine özel plaka da yaptırdı ve memleketi olan Kayseri'nin plakası olan "38"i plakanın sonuna ekletti. Değirmenci'nin hali hazırda Audi A6 makam aracı da bulunuyordu. Değirmenci, maaşı için de "30 bin ile 50 bin lira arasında" olduğunu söylemişti.

Halil ATAŞ

SÖZCÜ

Yorumlar (13)
GÜLE GÜLE BİNSİN 8 ay önce
EŞEK EŞEK OLDUKTAN SONRA SEMER VURAN ÇOK OLUR
Memur 8 ay önce
Paralel yapının tetikçisi olan bir kısım müdür ve sendikacıyı Allah'a havale ediyorum. Elbet birgün hesabı sorulur.
BÖYLE SAÇA BÖYLE TARAK 8 ay önce
Sendikacılık bitti artık. Ne zamanki kişi sendika aidatını kendi öder devletten birşey almaz ise o zaman olur. Görülmemiş şey sendika aidatını devlet ödüyor kimin parasını kime ödüyorlar. Memurun işçinin emeklinin vergisinden bunlara ödeme yaparsan olacağı bu . Toplanan bunca paranın hesabını soran hesap veren veya bilen varmı aceba.
Vurayım O Kafaya Bir Odun 8 ay önce
Vay be... Hakları tabiki , çok çalışıyorlar. İşçilerin, memurların hiç sorunu yok(!) Yazıklar olsun.
Deve Dikeni 8 ay önce
İşçi ve memur arkadaşlar sadece 5 aylığına sendikalarından istifa etseler ve tek şartla geri döneriz deseler. Şart olarak "sendika yöneticisinin maaşı net 4 asgari ücreti geçemez" olsa iyi olmaz mı?
şenol arı 8 ay önce
sendika başkanlarının saltanatı derken sendikanın isminide yazın...bir eğitimsenli olarak bunu üzrimize alınmıyoruz...maaş bordrosunu gösterdi başkanımız...lütfen hangi sendika olduğunu yazın...yiyorsa
Köyceğizli 8 ay önce
Bu güne kadar çalışanların haklarını arayan sendika gördünüz mü hiç?
Yorumcu 8 ay önce
Bunlsr sadece görünen çarçurlar, görünmeyenleri de ALLAH biliyor. Başka işçi düşmanı aramaya gerek yok.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 03 Haziran 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49