Saymaz'dan 'Sedat Peker' açıklaması: Yalnız değil, bilgi akışı var

İsmail Saymaz'dan firari suç örgütü lideri Sedat Peker için çarpıcı bir itiraf geldi. Suç örgütü liderinin yalnız olmadığını söyleyen Saymaz, Sedat Peker'e bir bilgi akışı olduğu dile getirdi.

GÜNCEL 12.06.2021, 11:52
Saymaz'dan 'Sedat Peker' açıklaması: Yalnız değil, bilgi akışı var

Halk TV'de Özlem Gürses'in sunduğu bir programda İsmail Saymaz'dan firari suç örgütü lideri Sedat Peker'e ilişkin açıklamalarda bulundu.

'SOSYAL DEMOKRAT BİR SİYASETÇİ' İLE YAKIN İLİŞKİ 

Sedat Peker'in ilişkiler ağının AK Parti'ye mal etmeye çalışan muhalif kesimi ters köşeye yatıran İsmail Saymaz, "milliyetçi ve muhafazakar" olarak tanımlanan Sedat Peker'in 90'larda Refah Partililer ile değil sosyal demokrat bir siyasetçi ile yakın ilişki içinde olduğunu açıkladı. Saymaz, Peker ile birlikte sosyal demokrat bir siyasetçinin de Rize'de 'yardım' faaliyetlerinde bulunduğunu belirtti.

İsim vermekten kaçınan Saymaz, muhafazakarlıkla alakası olmadığını vurguladığı Sedat Peker'in 'hemşehriciliği' kullanarak çeşitli temaslarda bulunduğunu söyledi.

CHP'Lİ VEKİLLERLE DE GÖRÜŞTÜ 

Suç örgütü liderinin açıklamalarına değinen Özlem Gürses de Sedat Peker'in CHP vekillerle de görüştüğünü belirtti.

"SEDAT PEKER'E BİLGİ AKIŞI VAR" 

Suç örgütü liderinin yalnız olmadığını söyleyen İsmail Saymaz, Sedat Peker'e bir bilgi akışı olduğu dile getirdi. Diğer konuklardan İpek Özbey ise Saymaz'ın ifadelerine katıldığını ifade etti.

KAYNAK: YENİ AKİT GAZETESİ

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 29 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49