‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi’ yarışması başladı.

ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli şekilde yetişmeleri ve sigara, alkol, uyuşturucu, kumar, internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramaları için gerçekleştirilen, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğiyle düzenlenen ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi’ başvuruları 17 Aralık’ta başladı.

GÜNCEL 17.01.2019, 14:35
‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi’ yarışması başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğiyle ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi’ başvuruları 17 Aralık’ta başladı. Proje; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli şekilde yetişmeleri ve sigara, alkol, uyuşturucu, kumar, internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramaları için gerçekleştiriliyor. Yarışmanın amacı, gençlerin Yeşilay’ın faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak. Proje kapsamındaki ‘bağımlılık’ konulu yarışma, Türkiye genelinde her yıl düzenleniyor.

BİRİNCİLERE 5 BİN TL
Yarışma, edebi (şiir, kompozisyon) ve görsel (resim, afiş, karikatür, kısa video) olmak üzere iki kategoride düzenlenecek. MEB’e bağlı resmi ve özel ilk, ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrenciler yarışmaya bireysel olarak katılabilecek.

Ülke genelinde eserlerin değerlendirilmesi sonucunda her bir kategoride birinci olana 5 bin TL; ikinciye 3 bin TL; üçüncüye ise 1.500 TL ödül verilecek. İl birincileri de 500 TL almaya hak kazanacak.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 22 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49