Sağlık-Sen Seçimlerinde Kavga! Sağlık Sen Konya'ya genel merkez müdahale etti.

Aralık ayında yapılması beklenen Sağlık Sen Konya Şubesi seçimlerine genel merkez tarafından yapılan müdahaleyle baskın seçim kararı alınmaya çalışılması Konya'da ortalığı karıştırdı.

GÜNCEL 23.10.2019, 20:19 23.10.2019, 20:51
Sağlık-Sen Seçimlerinde Kavga! Sağlık Sen Konya'ya genel merkez müdahale etti.

Kamudanhaber- Özel Haber

Sağlık Sen'de skandalların ardı arkası kesilmiyor Sendika Genel merkezinin lüks makam aracları ve Genel merkez yönetiminin yüksek maaşı gündeme gelmiş ve büyük yankılar uyandırmıştı .

Sağlık Sen Konya'ya genel merkez müdahale etti.

Aralık ayında yapılması beklenen Sağlık Sen Konya Şubesi seçimlerine genel merkez müdahale ederek baskın seçim kararı almaya çalışması Konya'da ortalığı karıştırdı. 

Delege seçiminin bugünden itibaren başladığı duyurulan Sağlık Sen Konya Şubesi seçimi Aralık ayında yapılması planlanırken Başkan adaylarından Ahmet Nihat Baysal'ın Barış Pınarı Operasyonu bölgesinde görevli olmasına rağmen genel merkezin seçim tarihini 11 Kasım'a almak istemesi büyük tepki topladı.

Genel Merkez yetkililerinin Konya'ya gelerek üyelerle istişare etmeden bu kararı bildirmek istemesi ise ortalığı karıştırdı.

ANKARA’NIN TARAFSIZLIĞI BOZULMUŞTUR SESLERİ!

Sağlık-Sen Konya Şubesinde bugün yaşanan olaylar, uzun zamandır iddia edilen Genel Merkez Şube Yönetimleri seçimlerine müdahil oluyor eleştirisini yeniden gündeme getirdi. Genel Başkan Vekili Durali Baki ve Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz ASLAN’a tepkilerini dile getiren üyeler, “Ankaranın tarafsızlığı bozulmuştur” diyerek tepkilerini dile getirdi. Durali Baki ve Abdülaziz ASLAN’a “Başkanım tarafsız olun” diye seslenen üyelere “tarafsızız” diye cevap veren Genel Başkan Vekilinin üzerine yürüyen bazı üyeler, yapılan “Şe…” dedikleri anda salonda itişmelerin yaşandığı görüldü.


İŞTE O GÖRÜNTÜLER...

Yorumlar (21)
YİYİN BEYLER YİYİN 9 ay önce
MAKAM ARAÇLARI DOLGUN MAAŞLAR ÜYEYİ İNEK GİBİ SAĞIYORLAR BİRDE ÜYEYİ AŞALIYORLAR
Akini 9 ay önce
Kongrede verilen şeref sözleri
Konyada yapılan baskılar. ..
Sivas Sivas 9 ay önce
Aklıma Sivas Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şubenin darbe yapılarak genel merkez tarafından Olağan üstü kongreye götürülmesi geldi. Artık dava bitmiştir. Mesele kemik meselesi.
SEYİT AHMET 9 ay önce
Bu merkezden bir cacık olmaz. Sabah gelmişler sizin konyada baskın seçim yapıyoruz diyorlar. zaten aralık ayına seçim kararı alınmış nediye düzeni bozarsın merkez. teknoloji zamanında yaşıyoruz önceden duyurunu yap internetden başvuruları al. Neymiş üye olacaklar bizzat gelip kendi teslim edecekmiş adaylık başvurusunu. HANGİ DEVİRDE YAŞIYORUZ MERKEZ....
Sağlıkçı 9 ay önce
Arkadaşlar bu videolar tamamen genel merkeze karşı olan, eski mevcut sendika yönetiminin kendilerinin olay çıkarıp video çekerek kasıtlı yaptıkları olay. Komisyonda mevcut konya yönetiminden 2 kişi genel merkezdende bir gözlemci olmasına rağmen mevcut konya yönetimi olay çıkardı. Bunlar demokratik seçimlere alışık olmadıklarından olay çıkardılar. Ve ulusal basına kendileri servis ettiler mağdir edebiyatı yapmak için.
Sağlıkçı ya cevap 9 ay önce
Sen öyle mi görüyorsun ? Orada Ahmet Nihat Baysal ' destekleyen grupta var . Adalet herkes için lazımdır. Ayak oyunları ile seçilen bir başkan senin hakkını ne kadar arayabilir ?
Zıkkımın Kökü 9 ay önce
İşte bunlar hak arama kavgası, dava adamlığı değildir, bu durumlar yal davasıdır...
Murat 9 ay önce
Neden acaba sağlık sen başkanı ile bu kadar uğraşıyorsunuz aynı durumlar Enerji Bir Sen de de fazlasıyla olmasına rağmen aynı şekilde masalına %70 zam yapan hem de toplu sözleşmeden sorumlu olan Hacı Bayram Tonbulu neden ağzınıza bile almıyorsunuz? Kendine muhalif olan tüm şube başkanlarını 7 ay içinde düzmece raporlarla görevden alan bu diktatörden bir çıkarınız mı var acaba? Bütün muhalefet sendika genel merkezini mahkemeye verdi .Sizlere yazıklar olsun iki de bir sağlık sen haberi yapıyorsunuz Hacı Bayram Tonbulun dokunulmazlığı mı var sıra ona gelince sağır ve kör oluyorsunuz habercilik mi bu bence siz haber amacında değilsiniz sizin kişisel bi husumetiniz var sağlık sen başkanı ile aksi taktirde daha kötü durumda olan enerji bir sen ile ilgili de bir şeyler yazardınız
Ahmet 9 ay önce
Makam aracı, dolgun maaş, devlet bürokrasinde yükselmek gibi avantajlar eklenince tabi de bu tartışmalr kaçınılmaz. Ama memur sen bu olaylarla, makam savaşları ile eriyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 06 Temmuz 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49